Miłośnicy BMW na sportowo i charytatywnie

Data: 06-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Miłośnicy BMW na sportowo i charytatywnie To było święto miłośników samochodów marki BMW, ale również ludzi dobrej woli chętnych, do pomocy innym. Mowa o pierwszych urodzinach stowarzyszenia Grupa BMW Piła, które odbyły się 5 sierpnia br. na pilskim lotnisku. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski, a patronował mu starosta Eligiusz Komarowski.

Impreza adresowana była do fanów sportów motoryzacyjnych, szczególnie do posiadaczy pojazdów tylnonapędowych, a tych było blisko sto. Przyjechali goście z Chodzieży, Środy Wielkopolskiej, Śremu, Poznania, Nowego Tomyśla, Nakła, Międzychodu, Sierakowa i kilku innych miejscowości. Oczywiście nie zabrakło rodzimych fanów BWM. Było także ponad dwudziestu motocyklistów.

- Poprzez organizację Zlotu, chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom Piły i regionu nasze stowarzyszenie Grupa BMW Piła. Chcieliśmy też pokazać, jak pasjonujące są sporty motoryzacyjne, że wymagają one dużych umiejętności i rozsądku. Organizując to wydarzenie chcieliśmy połączyć też przyjemne z pożytecznym, stąd jednym z głównych naszych celów była zbiórka pieniędzy na pomoc w rehabilitacji 7-letniej Martynki Bieckiej z Piły. Martynka to pogodne dziecko, lecz nie chodzi, nie mówi, słabo widzi i wymaga stałej opieki. Chcieliśmy dołożyć choć małą cegiełkę do jej rehabilitacji, aby mogła się cieszyć życiem jak inne dzieci – mówi Zdzisław Erdmann „Hamer” z Grupy BMW Piła.

- Jestem pod wrażeniem organizacji Zlotu, który był wielką atrakcją dla wszystkich miłośników sportów motoryzacyjnych. Dodatkowo, biorąc pod uwagę aspekt charytatywny przedsięwzięcia, organizatorom należą się najwyższe słowa uznania – mówi Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Podczas zlotu przeprowadzone zostały konkurencje sportowe m.in. pokaz driftu i pokaz mocy. Wszystkie konkurencje motoryzacyjne były zabezpieczone, i odbywały się na odpowiednio przygotowanym torze. Nie zabrakło też licznych atrakcji dla uczestników oraz publiczności, w tym dla najmłodszych. Jedną z nich miał być pokaz skoków spadochronowych w wykonaniu skoczków z Polskiego Związku Spadochronowego w Poznaniu, niestety z uwagi na silny wiatr zostały one odwołane.
Jak zapowiadają organizatorzy, kolejny zlot miłośników BMW w Pile, odbędzie się już w październiku.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Grupy BMW Piła