ROD im. 40-lecia WP świętuje jubileusz 35-lecia działalności

Data: 07-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

ROD im. 40-lecia WP świętuje jubileusz 35-lecia działalności Rodzinny Ogród Działkowy im. 40-lecia Wojska Polskiego w Pile obchodzi jubileusz 35-lecia działalności i 120-lecia ruchu działkowego w Polsce. Uroczystości jubileuszowe, które odbyły się 5 sierpnia zorganizowano przy wsparciu Powiatu Pilskiego oraz pod honorowym patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

W imieniu władz Powiatu Pilskiego, życzenia działkowcom złożył etatowy członek zarządu Przemysław Pochylski, który na ręce prezes Alicji Rozmus wręczył okolicznościowy grawerton i wiązankę kwiatów.

- Gratuluję Państwu pięknych działek, które są efektem waszej pasji i pracy. Gratulacje kieruję zwłaszcza w stronę tych, którzy otrzymają dziś jubileuszowe odznaczenia, wyróżnienia i nagrody. Jesteście znakomitym przykładem dla innych, jak można – rozwijając swoje zainteresowania – działać dla dobra ogółu. Życzę Państwu, aby ta pasja i zaangażowanie, towarzyszyły wam przez kolejne lata – powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Rodzinny Ogród Działkowy im. 40-lecia WP powstał w 1982 roku na terenach byłego PGR Gładyszewo.

- Taki jubileusz to nie tylko historia ogrodu, to także historia wielu pokoleń użytkowników działek. Nasi najstarsi działkowcy pamiętają cały trud budowania, zagospodarowania ogrodu. Mozolne przeobrażanie go w piękne kwitnące ogrody działkowe. Dzisiaj to zielony skarb naszego miasta. Ogrody znakomicie wpisują się w politykę prozdrowotną, uczą szacunku dla środowiska i budzą aktywność obywatelską – mówiła Alicja Rozmus, prezes ROD im. 40-lecia Wojska Polskiego w Pile.

Z okazji jubileuszu wręczone zostały okolicznościowe odznaczenia, wyróżnienia i dyplomy. Srebrną odznaką Polskiego Związku Działkowców uhonorowano: Jana Zawadzkiego, Zenona Zielonkę, Henryka Thiel, Jana Domańskiego, Józefa Żuka i Annę Gorgol. Brązową odznakę PZD otrzymali: Krystyna Kulesza, Andrzej Malenta, Barbara Adamczyk i Józef Seretny.

Nagrody za „Wzorową działkę” otrzymali: Piotr Smereczniak, Urszula Kleszcz, Stanisław Gaworski, Anna Adamczewska, Elżbieta Januzik, Tomasz Martenka, Przemysław Elisiak, Czesław Kiełbasa i Marcin Marciniuk.

Najbardziej aktywni otrzymali okolicznościowe wyróżnienia, a są to: Jan Zawadzki, Monika i Sławomir Łoboda, Jolanta i Krzysztof Koc, Maria Polzin, Konrad Pływaczyk i Zenon Zielonka, Marian Tomczak, Józef Zuk, Jan Domański, Barbara Adamczyk i Henryk Thiel.