W Powiatowym Urzędzie Pracy są środki na aktywizację bezrobotnych

Data: 20-07-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Powiatowym Urzędzie Pracy są środki na aktywizację bezrobotnych Powiatowy Urząd Pracy w Pile prowadzi nabór wniosków o refundację części kosztów wynagrodzeń oraz o organizację staży, prac interwencyjnych i szkoleń dla osób bezrobotnych, w tym młodych, do 30 roku życia.

Do końca lipca można składać wnioski o refundację części kosztów wynagrodzeń, nagród oraz składek na ubezpieczenie społeczne, poniesionych za zatrudnianie osób bezrobotnych do 30. roku życia. Maksymalna kwota dofinansowania oferowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Pile wynosi 1950 zł + ZUS (od tej kwoty) miesięcznie, przez okres dwunastu miesięcy.

Krócej, ponieważ tylko do 24 lipca trwa nabór wniosków w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie pilskim (III)”, realizowanego dzięki Wielkopolskiemu Regionalnemu Programowi Operacyjnemu, współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej. Aktywizacja dotyczy organizacji 4-miesięcznych staży, z deklaracją późniejszego zatrudnienia na co najmniej trzy miesiące. Na organizowane miejsca stażu kierowani będą bezrobotni należący do jednej z grup: kobiety, długotrwale bezrobotni, osoby z niepełnosprawnościami, mające 50 lat i więcej, osoby o niskich kwalifikacjach.

Również do 24 lipca można składać wnioski na organizację staży dla kobiet poniżej 30. roku życia, pozostających w ewidencji PUP do czterech miesięcy. Warunkiem przyjęcia wniosku do realizacji będzie imienne wskazanie kandydatki.

Do 14 sierpnia Powiatowy Urząd Pracy w Pile czeka na chętnych do szkolenia grupowego pod nazwą: „Operator koparkoładowarki kl. III”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny,  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Czas trwania szkolenia to 134 godziny zegarowe. Szkolenie jest adresowane do osób bezrobotnych poniżej 30. roku życia.

Kolejna propozycja dotyczy organizacji prac interwencyjnych dla dwóch osób na okres siedmiu miesięcy, w tym czterech miesięcy refundacji wynagrodzenia w wysokości 500 zł miesięcznie plus składki na ubezpieczenia społeczne od tej kwoty. Warunkiem realizacji umowy jest zadeklarowanie dalszej pracy na co najmniej 30 dni. Wnioski do 24 lipca mogą składać osoby bezrobotne w wieku 30 lat i starsze, które spełniają przynajmniej jedno z następujących kryteriów: długotrwale bezrobotny, kobieta, osoba niepełnosprawna, w wieku 50 lat i więcej, osoba o niskich kwalifikacjach.

Wszystkie wnioski oraz kryteria są dostępne w PUP (punkt informacyjny) i na stronie: www.pila.praca.gov.pl.