Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Szpitalny oddział dziecięcy nabiera barw. Brawo „Matki Wariatki”!

Data: 15-05-2017    Drukuj     Udostępnij

Szpitalny oddział dziecięcy nabiera barw. Brawo „Matki Wariatki”! Akcja była spontaniczna. Aktywne mamy, związane ze stowarzyszeniem „Matki Wariatki”, postanowiły własnymi siłami odmalować oddział chirurgii dziecięcej w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Jeden krok został już poczyniony. W poniedziałek, 15 maja zaprezentowano kolorową salę „Balonową”, pierwszą z trzydziestu, jakie stowarzyszenie, przy wsparciu ludzi dobrej woli, zamierza efektownie upiększyć. Sponsorem materiałów, których użyto do jej renowacji, był Eligiusz Komarowski, który dokonał zakupu z prywatnych pieniędzy.

Oto, co o akcji powiedziała Patrycja Kujawa, przełożona „Matek Wariatek”: - Na pomysł wpadła jedna z mam, która towarzyszyła tutaj swojemu dziecku i doszła do wniosku, że warto by ten oddział ubarwić. Na początku myśleliśmy o odświeżeniu trzech, maksymalnie pięciu sal, ale życzliwość pana starosty i dyrektora Szpitala zmotywowały nas do szerszego spojrzenia na sprawę. My dopiero zaczynamy, ale myślę, że efekt naszych trzydniowych prac może się podobać. Bardzo chcemy, żeby pozostałe sale też były tak kolorowe. Liczymy, że rozweselą małych pacjentów, którzy będą zmuszeni spędzić tu trochę czasu. Nie zastanawiamy się, ile tygodni pochłoną nasze prace. Bez względu na to, czy potrwają miesiąc, dwa, czy rok, działamy dalej. Oczywiście, rąk do pomocy nigdy za wiele. Liczymy na wsparcie i zapraszamy do współpracy każdego, nawet jeśli nie czuje się artystą. Jednocześnie chcę poinformować, że do tej pory udało się zebrać około 10 tysięcy złotych od osób prywatnych, za pośrednictwem strony www.pomagam.pl/matkiwariatki. Pewne kwoty otrzymujemy również dzięki licytacjom. Jest też grupa firm, która także zadeklarowała wsparcie. Wszystkim serdecznie dziękujemy! Korzystając z okazji, chciałam dodać, że nasze stowarzyszenie jest całkowicie apolityczne. Działamy z myślą o dzieciach i to jest dla nas najważniejsze.

Słowa podziękowania, a nawet brawa skierowali w stronę inicjatorek pozostali zgromadzeni. Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile, powiedział: - To bardzo miła i sympatyczna inicjatywa. Jestem wdzięczny przede wszystkim w imieniu małych pacjentów oraz ich rodziców.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski, przypomniał, że „Matki Wariatki” działają na wielu polach: - Dziękuję nie tylko za tę akcję, którą zresztą z przyjemnością wsparłem. Zachęcam inne osoby, żeby również pomogły pomysłodawczyniom. Warto przypomnieć, że stowarzyszenie Matki Wariatki, przy pomocy Powiatu Pilskiego, zorganizowało także kurs udzielania pierwszej pomocy dla rodziców z małymi dziećmi, a to tylko cząstka ich bogatej działalności. Jestem pod wrażeniem tego, co robi ta wspaniała grupa kobiet. – I dodał: - Chciałbym podkreślić w tym miejscu, że Powiat nieustannie podejmuje inne działania dla dobra Szpitala. Niedawno złożyliśmy wniosek na 7 milionów złotych, celem gruntownego remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto staramy się o jeszcze większą kwotę na termomodernizację tego obiektu. Jestem optymistą i wierzę, że oba przedsięwzięcia uda się wkrótce sfinalizować, podobnie, jak miało to miejsce w przypadku funkcjonującego już Punktu Przyjęć Planowych.

Potrzeby są wciąż duże, ale podejmowane na różnych frontach działania pozwalają liczyć na szczęśliwy koniec wszystkich prac. A „Matkom Wariatkom” należą się wielkie gratulacje.