Zrób „Sportowy przegląd szafy” i pomóż potrzebującym

Data: 26-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zrób „Sportowy przegląd szafy” i pomóż potrzebującym

Masz w szafie zalegającą odzież sportową? Masz odzież, której nie zamierzasz używać bądź nigdy nie użyłaś/eś? Weź udział w akcji „Sportowy przegląd szafy” i wspomóż podopiecznych placówek opiekuńczych Powiatu Pilskiego. Pomysłodawczynią jej pilskiej edycji jest Justyna Jasoń-Pawłowska, a patronuje jej starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- W mojej ocenie to bardzo cenna inicjatywa, ponieważ wielu sportowców – a wiem to z własnego doświadczenia - ma w swoich szafach taką odzież, która jest zbędna jak np. okazjonalne koszulki. Dzięki tej akcji można się jej pozbyć przekazując na szczytny cel. Będziemy zbierać odzież dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pile, Placówki Rodzinno-Wychowawczej w Osieku nad Notecią oraz Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, którym na pewno się ona bardzo przyda. Będziemy wdzięczni za każdy dar – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

- Takie akcje organizowane są często podczas różnych imprez triathlonowych i chciałam ją przenieść na teren pilski. Sportowcy mają w swoich szafach często niepotrzebną i nieużywaną odzież, którą mogą wydać w dobre ręce, i pomóc w ten sposób dzieciakom i młodzieży. Akcje takie sprawdzają się w innych miastach w Polce i mam nadzieję, że u nas także „Sportowy przegląd szafy” spotka się z dużym odzewem – mówi Justyna Jasoń-Pawłowska.

Jak można pomóc? To proste! Wystarczy zrobić wiosenne porządki w swojej sportowej szafie, i wybrać odzież, którą można będzie przekazać potrzebującym. Oznakowane punkty zbiórki znajdować się będą 29 kwietnia w biurze zawodów IX Papieskiego Biegu Przełajowego im. św. Jana Pawła II oraz w Pile 1 maja w biurze zawodów VI Ćwierćmaratonu Muzycznego.

Zachęcamy do udziału w tej akcji!