Lekkoatletyczny wysyp medali

Data: 13-02-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wspaniałe wieści dotarły do nas z Torunia, gdzie z powodzeniem występowali reprezentanci pilskich klubów lekkoatletycznych. Podczas halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, sportowcy z Gwdy i Gwardii zdobyli łącznie cztery medale!

Zacznijmy od pań – dumy Klubu Sportowego Gwardia Piła. W starszej kategorii złoto na dystansie na 60 metrów wybiegała rewelacyjna Klaudia Adamek (czas: 7,46 s), a srebro wśród juniorek młodszych, w biegu na 300 metrów, zdobyła Susane Lachele (czas: 40,31 s). Oba wyniki są nowymi rekordami życiowymi dobrze nam znanych kadrowiczek.

Jeszcze bogatszymi osiągnięciami mogą się poszczycić zawodnicy Pilskiego Ludowego Klubu Sportowego Gwda. Toruń zdobył Arkadiusz Drozdowicz, kolekcjoner tytułów w chodzie. Tym razem Arek zdominował rywalizację w starszej grupie na dystansie 5 kilometrów (czas: 21:55,82). Ze złotym medalem w rodzinne strony wrócił też Dawid Borowik (junior młodszy), który, podobnie jak Susane, w ekspresowym tempie przebiegł 300 metrów. Jego mistrzowski czas: 35,37 s, to także rekord życiowy.

- To był wspaniały początek sezonu w wykonaniu dwóch najbardziej utytułowanych młodzieżowych klubów w historii powiatu pilskiego. Jestem z tego powodu niezmiernie szczęśliwy, serdecznie gratuluję zawodnikom oraz ich świetnym trenerom. Życzę powodzenia w dalszej części sezonu. Tak trzymać! – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.