28.05 2023
Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Mobilna Strefa Zdrowia na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile

Informacja zapowiadająca wydarzenie na Stadionie przy Okrzei w Pile, będzie to wydarzenie z zakresu profilaktyki zrowotnej. Mieszkańcy będą mogli wykonać wiele bezpłatnych badań. W dniach 27 do 28 maja (sobota, niedziela) na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile zostanie zorganizowana Mobilna Strefa Zdrowia, w której mieszkańcy będą mogli wykonać wiele bezpłatnych badań. To wydarzenie organizowane przez PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Aktywów Państwowych, Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Narodowym Funduszem Zdrowia przy wspólpracy z Powiatem Pilskim. Patronat honorowy objęła nad nim Para Prezydencka.

Zapraszamy mieszkańców w godz. od 10.00 do 19.00.

Zakres badań i porad:
•       spirometria,
•       badanie EKG,
•       pomiar poziomu glukozy, cholesterolu i ciśnienia krwi,
•       USG płuc wykonywane przez Lekarza Specjalistę Radiologa,
•       konsultacja Lekarza Pulmonologa - interpretacja wyników spirometrii i USG Płuc,
•       konsultacja Lekarza Specjalisty Chorób Wewnętrznych  -  interpretacja wyników poziomu cholesterolu, EKG, poziomu glukozy i ciśnienia krwi,
•       konsultacja dietetyka + analiza składu ciała wagą TANITA wraz z interpretacja i krótką poradą dietetyczną,
•       konsultacja dermatologiczna,
•       konsultacja fizjoterapeutyczna – w zakresie schorzeń układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego (ból pleców, urazy kręgosłupa, urazy sportowe, zapalenie stawów oraz inne dolegliwości ortopedyczne),
•       dwa dodatkowe gabinety pielęgniarskie, gdzie ratownik lub pielęgniarka mierzyć będą poziom cukru i ciśnienia krwi (znacznie zwiększymy liczbę pacjentów w strefie PZU) .

W strefie znajdzie się również mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania. Ponadto będzie można skorzystać z konsultacji kardiologicznej, a w strefie organizowanej przez NFZ np. wyrobić kartę EKUZ lub potwierdzić profil zaufany.

Data wydarzenia: 27.05.2023 10:00 - 28.05.2023 19:00

Zapisz się na newsletter