11.09 2022 Kultura , Koncert , Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Dożynki Powiatowe i Festiwal Smaki Gmin Powiatu Pilskiego

Dożynki Powiatowe i Festiwal Smaki Gmin Powiatu Pilskiego Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak zapraszają mieszkańców na Dożynki Powiatowe oraz Festiwal Smaki Gmin Powiatu Pilskiego, które odbędą się w niedzielę, 11 września, na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.

Wydarzenie rozpocznę się o godz. 11.00 tradycyjną Mszą Św. Dożynkową w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile, podczas której poświęcone zostaną tegoroczne plony. Oprawę zapewni Chór Akademii Nauk Stosowanych w Pile pod dyrekcją Karola Urbanka.
O godz. 12.00 zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego ulicami Piły na stadion.  
O godz. 13.00 na stadionie odbędzie się uroczysty obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni  i Tańca Krajna.
O godz. 15.00 nastąpi podsumowanie konkursów dożynkowych.
A o godz. 15.30 odbędzie się Rodzinny Pojedynek Siłaczy z udziałem Grzegorza Peksy.
O godz. 17.00 na scenie wystąpi zespół Osieczanki, a po nim Ewa Kryza.
O godz. 18.00 rozpocznie się koncert zespołu Mikesh.
Gwiazdą wieczoru będzie zespól SKANER, którego występ zaplanowana na godz. 19.00. Na zakończenie będzie zabawa taneczna, którą poprowadzi Krzysztof Belak.

Dożynkom towarzyszyć będzie Festiwal Smaki Gmin Powiatu Pilskiego, na stadionie zaprezentują się także gminy powiatu, koła gospodyń wiejskich, instytucje rolnicze, lokalni przedsiębiorcy i rękodzielnicy. Nie zabraknie wystaw branżowych i degustacji potraw oraz bezpłatnych zamków dmuchanych dla dzieci.

- Zapraszam mieszkańców na to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego podziękujemy rolnikom, sadownikom i działkowcom za ich ciężką pracę. Mamy wspaniałe lokalne produkty, które będzie można nie tylko podziwiać, ale także posmakować. To wydarzenie dla całych rodzin, radosne i kolorowe, któremu towarzyszyć będzie także dobra zabawa – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 

Data wydarzenia: 11.09.2022 11:00 - 11.09.2022 23:00

Miejsce wydarzenia:

Zapisz się na newsletter