Bezpieczeństwo mieszkańców tematem konwentu samorządowców gmin powiatu pilskiego

Data: 27-09-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Podczas konwentu samorządowców zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pile, 27 września 2022 r. omówione zostało szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Pilskiego. Jednym z kluczowych punktów spotkania była wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim.

- Tematem wideokonferencji było przedstawienie i omówienie procedur związanych z zapewnieniem dostaw, przechowywaniem i składowaniem oraz dystrybucją tabletek jodowych dla mieszkańców powiatu pilskiego – informuje Krzysztof Sadowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile, prowadzący konwent.

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z następujących gmin:
  1. Gmina Białośliwie.
  2. Gmina Wyrzysk.
  3. Miasto i Gmina Wysoka.
  4. Gmina Miasteczko Krajeńskie.
  5. Gmina Łobżenica.
  6. Gmina Szydłowo.
  7. Gmina Kaczory.
  8. Gmina Ujście.
  9. Miasto Piła.
W trakcie Konwentu, uczestnicy wymienili się także swoimi spostrzeżeniami i uwagami mającymi na celu sprawną dystrybucję przydzielonych tabletek jodowych.