Młodzież na spotkaniu z podróżnikiem w Centrum ISKRA w Pile

Data: 14-12-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzież na spotkaniu z podróżnikiem w Centrum ISKRA w Pile Uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół średnich mieli okazję poznać i wysłuchać Daniela Kocuja, który opowiedział o swojej rowerowej wyprawie z Sydney do rodzinnego Szczecina. Spotkanie odbyło się w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile.
Sala była wypełniona po brzegi. Na spotkanie z podróżnikiem przybyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile, Zespołu Szkół przy Teatralnej, Zespołu Szkół  Gastronomicznych w Pile i Zespołu Szkół Ekonomicznych. Daniel Kocuj niezwykle ciekawie opowiadał o swojej podróży życia. Poruszył wyobraźnię słuchaczy opowiadając o bezkresnych pustkowiach, spowitych cieniem dżunglach, mijanych łańcuchach górskich. Cierpliwie odpowiadał również na pytania młodzieży. Na temat tej wyjątkowej podróży napisał książkę pt. "Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina".
- To była wspaniała przygoda dla młodych ludzi, którzy potrzebują wzorów do naśladowania, chętnie poznają ludzi pełnych pasji i determinacji, którzy potrafią realizować swoje marzenia - mówi Grzegorz Witkowski, dyrektor LOMS w Pile, który zaprosił podróżnika do Piły. 
Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
 
Zapisz się na newsletter