Grand Prix 25. edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych

Data: 29-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Grand Prix 25. edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych Ponad 200 dzieci ze szkół podstawowych z gmin powiatu pilskiego uczestniczyło w mitingu lekkoatletycznym kończącym 25. jubileuszową edycję Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych.

To wydarzenia sportowe, adresowane do dzieci ze szkół podstawowych, organizowane przez Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.    
Do Grand Prix 25. edycji czwartków la zakwalifikowało się aż 214 dzieci z 12 szkół Piły i pozostałych gmin powiatu, co pokazuje skalę aktywności sportowej najmłodszych. W konkurencjach finałowych wzięło udział 158 dzieci, w tym 71 dziewcząt i 87 chłopców.
 
Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Marek Kamiński członek Zarządu Powiatu w Pile wręczyli dzieciom okolicznościowe medale, dyplomy i gadżety za miejsca od 1 do 3. Z kolei wszystkie startujące dzieci otrzymały okolicznościowe butony powiatu pilskiego, medale i dyplomy. 

- Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne na stałe wpisały się w kalendarz sportowy Powiatu Pilskiego. Gratuluję panu Leszkowi Zielińskiemu, prezesowi pilskiego TKKF konsekwentnej pracy na rzecz popularyzacji kultury fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców gmin powiatu pilskiego - mówi starosta pilski.  
Czwartki lekkoatletyczne wspiera Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, podobnie jak wiele innych wydarzeń sportowych z udziałem dzieci i młodzieży.
Zapisz się na newsletter