Powiat Pilski wsparł finansowo kolejne kluby

Data: 13-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski wsparł finansowo kolejne kluby Powiat Pilski zawarł kolejne umowy na dofinansowanie stowarzyszeń, które działają w obszarze kultury fizycznej i turystyki, na wydarzenia, które zorganizują w 2018 roku.   

Przypomnijmy, że łącznie w tym roku Powiat Pilski przeznaczył na ten cel rekordową kwotę 650 tys. zł. Większa też jest liczba stowarzyszeń, które otrzymają dotacje, w sumie 55, kiedy przed rokiem dofinansowano 35.   
Pierwsze podpisanie umów miało miejsce 2 marca, wtedy do Starostwa  Powiatowego w Pile przybyła znakomita większość przedstawicieli dotowanych stowarzyszeń, teraz umowy podpisano z przedstawicielami 9. podmiotów, choć zawarto ich więcej, ponieważ niektóre stowarzyszenia otrzymały dotacje na zorganizowanie kilku wydarzeń sportowych,  a nie tyko jednego.

Umowy w imieniu Powiatu Pilskiego podpisali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu. Oczywiście to był bardzo miły moment dla wszystkich.
-  Jestem przekonany, że dobrze wykorzystacie te środki. Stowarzyszeń, nie tylko sportowych, w powiecie pilskim w ciągu minionych dwóch lat, wiele przybyło. To bardzo dobrze, ale z drugiej strony środków dla poszczególnych klubów może być trochę mniej. Jako powiat chcemy was wspierać, ale możecie sięgać po środki z różnych źródeł, z gmin również, podobnie jak z Ministerstwa Sportu i Turystki, gdzie jest wiele programów, wpierających ciekawe lokalne inicjatywy - powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Kluby, których przedstawiciele dotarli do Starostwa, współpracują z Powiatem Pilskim nie od dziś. Niebawem podpisane będą kolejne umowy.   
 
Tym razem umowy z Powiatem zawarli:
- Klub Sportowy Kuźnia Talentów Koszykarskich w Pile  -  2 000 zł
- Klub Sportowy Pogoń Łobżenica - 2 500 zł
- Ludowy Zespół Sportowy „Czarni” Ferdynandowo - 2 000 zł                  
- Ludowy Zespół Sportowy Noteć Dziembowo - 2 000 zł
- Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno - Sportowe „Sprawni Razem”  w Pile - 4 700 zł
- Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile - 14 000 zł                    
- Stowarzyszenie Orlik Piła - 8 500 zł                    
- Uczniowski Klub Sportowy Football Academy Piła - 7 000 zł                   
- Wyrzyski Ludowy Klub Sportowy „Łobzonka” Wyrzysk – 3 500 zł
 
 
 
 
Zapisz się na newsletter