Plan ścieżek rowerowych i certyfikat dla Partnerstwa dla Rozwoju Krajny

Data: 28-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Działania Parterstwa dla Rozwoju Krajny i pierwsze ich efekty Powstała już koncepcja budowy ścieżek rowerowych o łącznej długości 140 km na terenie powiatu pilskiego i powiatu złotowskiego w ramach Partnerstwa dla Rozwoju Krajny, które otrzymało również certyfikat za udział w nowatorskim projekcie Centrum Wsparcia Doradczego.

Koncepcja została opracowana w ramach projektu CWD PLUS dla „Partnerstwa dla Rozwoju Krajny”, do którego należą samorządy Powiatu Pilskiego i Powiatu Złotowskiego oraz gminy: Wysoka, Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie, Wyrzysk, Łobżenica oraz Zakrzewo, Lipka i Złotów.

Link do mapy interaktywnej zaprojektowanych ścieżek rowerowych znajduje się TUTAJ

- Na podstawie opracowanej koncepcji budowy ścieżek rowerowych na terenie wymienionych gmin  Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Rozwoju Krajny”, którego Powiat Pilski jest liderem, będzie aplikować o środki zewnętrzne na ich budowę. Budowa ścieżek rowerowych to jedno z ważniejszych zadań Partnerstwa dla Rozwoju Krajny, którego jednym z celów jest rozwój turystyki na obszarze jego działania - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, prezes zarządu Stowarzyszenia.

Opracowanie koncepcji budowy ścieżek rowerowych jest jednym z pierwszych efektów projektu CWD, w którym bierze udział Partnerstwo dla Rozwoju Krajny. To nowatorski projekt doradczy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) o ogólnopolskiej skali realizowany od 3 lat.

Głównym jego celem jest wsparcie partnerstw gmin i powiatów w skutecznym kreowaniu zrównoważonej polityki rozwoju odpowiadającej na lokalne potrzeby mieszkańców. Cel ten realizuje właśnie Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Rozwoju Krajny” przy udziale ekspertów ze Związku Miast Polskich (ZMP) i Fundacji Fundusz Współpracy (FFW).

Za udział w tym projekcie Partnerstwo dla Rozwoju Krajny otrzymało certyfikat za dotychczasowe działania. Wręczył go Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda. Certyfikat odebrała Karolina Szambelańczyk, dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju w Starostwie Powiatowym, koordynator grupy roboczej Partnerstwa.