Powiatowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży już działa!

Data: 14-04-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiatowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży już działa! Uruchomiono już Telefon Zaufania o numerze: 67 354-05-30, który udziela wsparcia dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. To jeden z elementów tworzonego Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.  

Powiatowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży działa od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 22.00, a rozmowa jest anonimowa. Dzwoniącym oferowane jest wsparcie emocjonalne i fachowe poradnictwo.
- Dzieci i młodzież mogą porozmawiać tak naprawdę o wszystkim: przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole czy emocjach, które im towarzyszą na co dzień. Jestem przekonany, że taki telefon zaufania jest potrzebny, zwłaszcza, że problemów emocjonalnych wśród dzieci i młodzieży w ostatnich latach przybyło, niemały na to wpływy miała również pandemia i odizolowanie od rówieśników – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Rozmowa ma służyć pomocy w znalezieniu rozwiązania problemu, udzieleniu informacji i obniżeniu napięcia emocjonalnego u dzwoniącej osoby.
Konsultantami dyżurującymi przy Telefonie Zaufania są w pierwszej kolejności Specjaliści Centrum Koordynacji, ale jest również możliwość porozmawiania z psychologiem.
_____
Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, to projekt, który Powiat Pilski realizuje wspólnie z partnerami CenterMed Poznań i Fundacją Ciszum, na który pozyskano prawie 7 mln zł z unijnych funduszy.

Zgodnie z projektem powstaną dwa kluczowe punkty, w których dzieci i młodzież uzyskają pomoc. Pierwszy – koordynacyjny i kontaktowy, do którego będzie można zgłaszać problem - w budynku przy alei Wojska Polskiego 49 b w Pile.
Drugi to  Oddział Dzienny wraz z Poradnią Zdrowia Psychicznego, które zlokalizowane będą w budynku przy ul. Rydygiera 23, w pobliżu Szpitala Specjalistycznego w Pile. Tu będzie udzielana pomoc stacjonarna w postaci porad lekarskich, terapii oraz turnusów rehabilitacyjnych.
Telefon zaufania będą obsługiwali pracownicy CenterMed/CISZUM

Więcej informacji o projekcie TUTAJ
 
Zapisz się na newsletter