Pierwszy pacjent w gabinecie stomatologicznym Powiatu Pilskiego

Data: 07-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwszy pacjent w gabinecie stomatologicznym Powiatu Pilskiego Pierwszy pacjent już przyjęty w gabinecie stomatologicznym urządzonym przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile.

W poniedziałek, o godz. 14.00 Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski podpisali umowę z lekarzem stomatologiem Simonem Nowakiem na świadczeniu usług dentystycznych dla uczniów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski. Jeszcze tego samego dnia, już o godz. 17.00 przyjęty był pierwszy pacjent.
- Działamy szybko i profesjonalnie, wszystko po to, aby dzieciom i młodzieży zapewnić opiekę dentystyczną za darmo.  Zależy nam, aby wizyta u dentysty była dostępna dla każdego ucznia, niezależnie od zasobu portfela jego rodziców – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Przypomnijmy, w lipcu tego roku Powiat Pilski urządził i nowocześnie wyposażył gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży, przeznaczając z budżetu powiatu prawie 500 tys. zł. W międzyczasie podpisano kontrakt z NFZ na leczenie stomatologiczne i usługi profilaktyczne.

Gabinet stomatologiczny w Zespole Szkół przy Teatralnej 1 w Pile będzie czynny:
poniedziałek: 17:00 - 20:00
wtorek: 16:30 - 20:30
sobota: 10:00 - 18:00.

Rejestracji do gabinetu stomatologicznego: tel. 690-390-373
Godziny rejestracji:
- poniedziałek - 8-10
- wtorek - 8-10
- środa - 18-20
- czwartek - 8-10
- piątek - 18-20
Podpisana przez władze Powiatu Pilskiego umowa z lekarzem stomatologiem obejmuje wykonywanie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci młodzieży do ukończenia 18 roku życia oraz wykonywanie profilaktycznych świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia.
Opieka stomatologiczna nad osobami do 18 r. życia wymaga pisemnej zgody rodziców lub zgody pełnoletnich uczniów.

O wyposażeniu gabinetu piszemy TUTAJ

Leczeniem stomatologicznym objęci są uczniowie z następujących szkół i placówek:
1) I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, ul. W. Pola 11 w Pile,
2) Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, ul. W. Pola w Pile,
3) Zespół Szkół Technicznych w Pile, ul. Ceglana 4 w Pile
4) Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile, ul. Teatralna 1 w Pile,
5) Zespół Szkół Budowlanych w Pile, ul. Kilińskiego 16 w Pile,
6) Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, ul. gen. Sikorskiego 18a w Pile
7) Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, ul. gen. Sikorskiego 73 w Pile,
8) Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, aleja Powstańców Wlkp.18, w Pile,
9) Zespół Szkół w Łobżenicy, ul. Złotowska 15 w Łobżenicy,
10) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, ul. Wiejska 1,
11) Zespół Placówek Wychowawczych w Łobżenicy, ul. Złotowska 14 w Łobżenicy,
12) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Śniadeckich 27 w Pile.