Szybkie prace przy remoncie budynków Starostwa Powiatowego

Data: 28-01-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szybkie prace przy remoncie budynków Starostwa Powiatowego
W szybkim tempie postępują prace przy termomodernizacji budynku Starostwa Powiatowego w Pile, przy al. Niepodległości, w którym niegdyś mieściła się siedziba Urzędu Wojewódzkiego.
 
Cały budynek zasłaniają już rusztowania, a ekipa remontowa kończy prace przy odkuwaniu starego tynku. Po uzupełnieniu ubytków w ścianach i ich uszczelnieniu pojawi się nowy tynk. Budynek będzie wyglądał podobnie, jak blisko 100 lat temu, kiedy go wybudowano. Do tego zostanie jeszcze pięknie podświetlony, co również doda mu blasku. Z kolei wokół powstanie ekologiczna, zielona strefa rekreacji dla mieszkańców.
- Będzie to naprawdę piękne, nowe miejsce wypoczynku w Pile - stolicy powiatu pilskiego - dodaje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Przypomnijmy, że zadanie to realizuje firma NOVA TERM z Piły, nadzór inwestorski sprawuje firma Investa sp. z o.o. z Piły. Remont jest współfinansowany z preferencyjnej pożyczki JESSICA2 przeznaczonej na realizację przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej w ramach WRPO na lata 2014-2020.

Więcej na ten temat TUTAJ