Inauguracje roku akademickiego z udziałem władz Powiatu

Data: 06-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Inauguracje roku akademickiego z udziałem władz Powiatu
W poniedziałek, 5 października zainaugurowano rok akademicki na pilskich uczelniach w Państwowej Szkole Stanisława Staszica w Pile oraz w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile. W obu uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego.

W inauguracji roku akademickiego w PUSS w Pile udział wzięli: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.

Tegoroczna uroczystość zbiegła się z 20-leciem Uczelni i otrzymaniem sztandaru, który ufundowała Rada Uczelni i przyjaciele PUSS. Była więc okazja do podsumowań. Rektor dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS w Pile przypomniał, że 20 lat temu, kiedy powstała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (dawna nazwa), kształcenie odbywało się na 5 specjalnościach studiów licencjackich i inżynierskich.
Dzisiaj funkcjonuje tu 12 kierunków i 27 specjalności, a Uczelnia prowadzi także studia magisterskie. Obecnie należy do największych Uczelni publicznych w regionie.

Powiat Pilski od lat wspiera Uczelnię, przekazując dotacje na odbywający się tu Festiwal Nauki oraz na działalność chóru akademickiego.
- Organizujemy również wspólne przedsięwzięcia. W ubiegłym roku np. Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Debatach Oksfordzkich z udziałem uczniów szkół średnich - mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.
Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ

W ubiegłym roku na placu PUSS z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września wspólnie zorganizowano również inscenizację historyczną dla mieszkańców. Relacja z tego wydarzenia TUTAJ
Za tę współpracę i wsparcie przedstawiciele Powiatu Pilskiego otrzymali specjalne podziękowania od władz Uczelni.

Inauguracja roku akademickiego w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile zbiegła się z kolei z 10-leciem funkcjonowania uczelni w nowych budynkach przy ul. Kołobrzeskiej. Na uczelni w ostatnich latach rozwinęły się takie kierunki jak Gospodarka Wodna oraz Technologie Informatyczne.

Dzisiaj obie Uczelnie oferują nie tylko mieszkańcom powiatu pilskiego, ale całej Północnej Wielkopolski bogatą ofertę kształcenia.