Umowa z wykonawcą budowy hali sportowej przy ul. W. Pola w Pile podpisana!

Data: 07-10-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowa z wykonawcą budowy hali sportowej przy ul. W.  Pola w Pile podpisana!  7 października władze powiatu pilskiego reprezentowane przez starostę Eligiusza Komarowskiego i wicestarostę Arkadiusza Kubicha podpisały umowę z wykonawcą budowy hali sportowej  dla Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile - firmą GIRDER Sp. z o.o. z Włocławka, którą reprezentował prezes Tomasz Czynszak. Hala ma być gotowa 30 października 2020 roku, a korzystać z niej będą także uczniowie ILO w Pile i mieszkańcy powiatu pilskiego.  

- Życzę, aby realizacja tej inwestycji przebiegała zgodnie z planem. Wierzę, że za rok spotkamy się pod koniec października, w tym samym miejscu  i dokonamy uroczystego otwarcia nowej hali sportowej – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.   
- Podjęliśmy się tego wyzwania i dołożymy wszelkich starań, by inwestycja została zrealizowana zgodnie z projektem i w terminie. Będzie to dla nas ogromna satysfakcja – zapewnił z kolei prezes Tomasz Czynszak.   

W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział pilscy posłowie: Marta Kubiak i Marcin Porzucek, członkowie Zarządu Powiatu w Pile: Marek Kamiński i Przemysław Pochylski oraz radni Rady Powiatu w Pile: Henryk Stokłosa, wiceprzewodniczący Rady, Teresa Strzelecka, Monika Kubiak-Majewska, Marian Madej i Krzysztof Pabich. Licznie przybyła także młodzież obu placówek z dyrektorami: Agnieszką Zygmunt (I LO) i Grzegorzem Witkowskim (LOMS).  

Każdy z obecnych miał poczucie historycznej chwili, co podkreślił starosta Eligiusz Komarowski.
- Spotykamy się dzisiaj w dniu, na który czekało wiele roczników uczniów. Poprzednim władzom nie udało się jednak nic realnego zdziałać, kończyło się na obietnicach. Dlatego dzisiaj to historyczny moment, bo rozpoczęcie budowy hali sportowej przy ul. W. Pola w Pile stało się faktem. Za kilkadziesiąt godzin na plac budowy wjedzie ciężki sprzęt. Dziękuję wszystkim tu obecnym za wsparcie i pomoc, szczególnie posłom Marcie Kubiak, Marcinowi Porzuckowi i Grzegorzowi Piechowiakowi, dzięki którym starania władz powiatu dotyczące dofinansowania tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zakończyły się sukcesem. Powiat Pilski otrzymał 6 mln zł i, co  warto podkreślić, po raz pierwszy w historii pilskich liceów minister sportu i turystyki wsparł budowę hali sportowej i to w takim wymiarze. Spotkałem się w tym celu z ministrem Witoldem Bańką i wiceminister Anną Krupką i od początku dla naszej inwestycji był przychylny klimat. Dziękuję wszystkim przyjaciołom tej inwestycji, którzy nie politykowali, tylko  ciężko pracowali, by budowę hali w końcu rozpocząć.  

Zadowolenia nie kryli również posłowie:
- Inwestycja ta jest oczekiwana już od dłuższego czasu. Również dziękuję Panu ministrowi Witoldowi Bańce, że dostrzegł nasze lokalne potrzeby i wsparł budowę hali. Mam nadzieję, że po wybudowaniu jak najdłużej będzie ona służyć mieszkańcom Piły i okolic, czego z całego serca życzę -  powiedziała poseł Marta Kubiak.

- Panie Starosto serdecznie gratuluję. Jest Pan wzorem jeśli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych. To kolejna inwestycja, dla której jest duże wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, choćby boiska wielofunkcyjne przy pilskiej Nafcie i Mechaniku. Zdajemy sobie sprawę jak bardzo nowe obiekty sportowe odmieniają życie uczniów, jestem przekonany, że tak też będzie w przypadku nowej  hali sportowej – przyznał poseł Marcin Porzucek.  

Grzegorz Witkowski, dyrektor LOMS, szkoły w której uczniowie trenują siatkówkę, a od tego roku także koszykówkę i dla których hala sportowa z pełnowymiarowymi boiskami 50 x 30 m jest potrzebna od dawna, podkreślił również udział Jacka Kasprzyka, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w staraniach o wpisanie pilskiej inwestycji do  „Rządowym programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, co umożliwiło dofinasowanie budowy hali, której koszt szacuje się na 14,7 mln zł.

Więcej na temat historii budowy hali TUTAJ
Zapisz się na newsletter