„Razem bezpieczniej” – 100 tysięcy dofinansowania potwierdzone

Data: 23-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Razem bezpieczniej” – 100 tysięcy dofinansowania potwierdzone We wtorek 22 maja w Warszawie wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wręczył list potwierdzający przyznanie dofinansowania dla programu „Bezpieczni w powiecie pilskim – od juniora do seniora” , który będzie realizował Powiat Pilski razem Komendą Powiatowa policji w Pile i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski odebrał potwierdzenie przyznania środków na ten cel. Projekt Powiatu Pilskiego zajął 1 miejsce w kategorii "Edukacja dla bezpieczeństwa" rządowego programu Razem Bezpieczniej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i otrzymał 100 tysiące złotych.
Dofinansowanie w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” otrzymają 104 projekty zgłoszone przez wojewodów, a wybrane z kilkuset zgłoszeń. Lokalnie będą je realizować samorządy i organizacje pozarządowe.
W ramach projektu policjanci i strażacy będą uczyć mieszkańców bezpiecznych zachowań, przeprowadzą wiele ciekawych zajęć i akcji zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak i seniorów.
Więcej o naszym programie tutaj
Zapisz się na newsletter