Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Powiat Pilski pozyskał 100tys. zł dla mieszkańców. Zajął pierwsze miejsce w programie rządowym i zrealizuje projekt dotyczący bezpieczeństwa

Data: 12-04-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski pozyskał 100tys. zł dla mieszkańców. Zajął pierwsze miejsce w programie rządowym i zrealizuje projekt dotyczący bezpieczeństwa  „Bezpieczni w powiecie pilskim – od juniora do seniora” taką nazwę nosi program realizowany przez Powiat Pilski oraz pilskich policjantów i strażaków. Projekt wygrał i uzyska dofinasowanie w kategorii Edukacja dla bezpieczeństwa. Właśnie w tej kategorii resort MSWiA najlepiej i najwyżej ocenił propozycję naszego powiatu. Dlatego na kampanię edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa przyznał 100 procent wnioskowanej kwoty.

Powiat Pilski z możliwych do uzyskania 100 tys. zł dostanie 99600 zł. Całość projektu wyniesie 125 tys. zł. Reszta pieniędzy na realizację projektu to wkład własny powiatu.
Program skierowany jest do dzieci i młodzieży, nauczycieli, seniorów i ma na celu poprawę wiedzy i świadomości na temat reagowania w sytuacjach zagrożeń oraz kreowanie właściwych postaw w dziedzinie bezpieczeństwa. Dlatego, że to właśnie te grupy społeczne często znajdują się w sytuacjach, w których ich bezpieczeństwo jest zagrożone.
- Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pilskiego nie ma ceny. Każdy z nas bez względu na to w jakim jest wieku powinien czuć się bezpiecznie. Ten projekt właśnie wychodzi temu naprzeciw – mówił Starosta Pilski Eligiusz Komarowski prezentując jego założenia.
Głównymi partnerami projektu są Komenda Powiatowa Policji w Pile, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Pilscy policjanci podczas warsztatów przedstawią filmy ze sprawcą i z ofiarą wypadku oraz spektakl o oszustach. Oprócz tego w ramach kampanii będą rozdawane blokady do drzwi z łańcuszkiem i gadżety odblaskowe.
- Całą kampanię edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa przeprowadzimy jeszcze w tym roku – zapewniła Karolina Szambelańczyk, Dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Pile.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group