Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pilskiego podsumowała rok.

Data: 20-03-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pilskiego podsumowała rok. Na połączonym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pilskiego oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starosty Pilskiego przedstawiono informacje o stanie bezpieczeństwa w 2018 roku.
Spotkaniu przewodniczył Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.
Swoje raporty przedstawili  komendanci policji i straży pożarnej, a także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Powiatowy Lekarz Weterynarii i Prokurator Rejonowy.
W ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali na interwencję  1752 razy. To 3% więcej niż w roku 2017. Pilska policja na terenie powiatu w 2018 roku wszczęła 2287 śledztw i dochodzeń. Wykrywalność spraw wyniosła prawie 85 % i jest to najlepszy wskaźnik od pięciu lat.
- Wspólnie zastanawiamy się, co można poprawić, by wokół nas było bezpieczniej. Mogę zapewnić, że służby odpowiedzialne za nasz spokój pracują najlepiej jak potrafią i dają z siebie wszystko. Jednak musimy mieć świadomość, że w wielu przypadkach bezpieczeństwo zależy od nas samych – powiedział starosta . 
Starostwo Powiatowe aktywnie włącza się w działania prewencyjne, których zadaniem jest poprawa ochrony mieszkańców. Wciąż trwa „CZADowy konkurs”, organizowany przez Powiat Pilski oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile w którym do wygrania są czujki czadu.  Pod tym adresem: Kliknij tu można pobrać zgłoszenia. W konkursie wezmą udział wszystkie ankiety które zostaną dostarczone do Starostwa do 31 marca 2019.
 
Zapisz się na newsletter