Eko-Edukacja dzieci i młodzieży za ponad 1,7 mln zł

Data: 05-10-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Eko-Edukacja dzieci i młodzieży za ponad 1,7 mln zł Powiat Pilski zdobył blisko 1 mln 200 tys. zł dofinansowania na ciekawy projekt Eko-Edukacja. Będzie go realizował z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra i Nadleśnictwem Kaczory. Wartość całego projektu to ponad 1 mln 700 tys. zł. Nareszcie odnowione zostanie miejsce spotkań przy „Drewnianym Smoku” w Kalinie!
 „Eko - Edukacja w Powiecie Pilskim” to kolejny projekt, na realizację którego Powiat Pilski pozyskał fundusze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W jego ramach planowane jest utworzenie nowocześnie wyposażonego Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz ścieżki edukacyjnej przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Pile.
- Jedna z sal we wnętrzach starostwa wyposażona będzie w nowoczesny sprzęt, z którego przede wszystkim będą mogły korzystać dzieci i młodzież – podkreśla Eligiusz Komarowski, starosta pilski. - Mam nadzieję, że to miejsce będzie często odwiedzane. Robimy to wszystko z myślą o najmłodszych mieszkańcach powiatu  pilskiego. Będziemy także organizować wiele edukacyjnych i proekologicznych wyjazdów. Prace rozpoczęły się już na dobre. O szczegółach informować będziemy na bieżąco.

Leśnicy z kolei  wyremontują i doposażą prowadzone już ośrodki i szkółki edukacji leśnej. Odnowione zostanie też znane mieszkańcom miejsce wypoczynku w Kalinie przy tzw. Drewnianym Smoku. Ponadto leśnicy będą prowadzić ciekawe lekcje, także w terenie, dzięki którym młodzież poznaje przyrodę, zaczyna się nią zachwycać, a w efekcie szanować.  
- W nadleśnictwie Zdrojowa Góra będziemy realizować cały szereg wydarzeń – zapewnia Adam Standio nadleśniczy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. – Cieszy nas, że wspólnie z powiatem, inicjatorem złożenia wniosku, mogliśmy przyłączyć się do tego projektu. Dzięki temu powstanie między innymi nowoczesna pracowania mikroskopowa. Czegoś takiego w okolicy i regionie jeszcze nie było.

Kwota  projektu: 1 732 800,16 zł, z tego dofinasowanie: 1 197 463,52 zł
Powiat Pilski:  kwota dofinasowania: 488 424 zł, wartość całego projektu: 706 778 zł
Nadleśnictwo Zdrojowa Góra: kwota dofinansowania: 343 435 zł, wartość całego projektu: 496 971
Nadleśnictwo Kaczory: kwota dofinasowania: 365 603 zł wartość całego projektu: 529 050 zł

Umowa została podpisana 24 września

Projekt ten obejmuje:
• utworzenie i wyposażenie Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w Starostwie Powiatowym w Pile (w tym m.in. mikroskopy, meble, tablica interaktywna, dygestorium, zestawy do doświadczeń (badanie wody, gleby i powietrza), stacja meteo, laptop, nagłośnienie),
• utworzenie ścieżki edukacyjnej przy Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej (interaktywne tablice z modułem mówiącym, ławki z nadrukami zdjęć i haseł ekologicznych),
• ekologiczne kampanie informacyjno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych: akcje banerowe, wydawnictw o walorach przyrodniczych – album przyrodniczy oraz mapa powiatu z uwzględnieniem ścieżek rowerowych
• aktywną edukację ekologiczną dzieci, młodzieży, prowadzącą do podniesienia poziomu wiedzy przyrodniczej, kształtowania właściwych zachowań zmierzających do poszanowania i dbałości o środowisko poprzez wyjazdy edukacyjne
• modernizację i doposażenie istniejących Ośrodków Edukacji Ekologicznej (Zdrojowa Góra, w Dobrzycy i Ośrodku edukacji leśnej Kalinka)
• modernizację ścieżek edukacyjnych nadleśnictw to środki od marszałka.
 
Zapisz się na newsletter