Nagroda dla Powiatu Pilskiego!

Data: 28-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nagroda dla Powiatu Pilskiego! W Warszawie na Zamku Królewskim odbyła się Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród w XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2017. Inwestycja Powiatu Pilskiego – termomodernizacja budynku przy al. Wojska Polskiego 49b znalazła się w gronie ścisłych finalistów.

Dyplom i gratulacje odebrał Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
- To był wielki zaszczyt reprezentować Powiat  Pilski, którego inwestycja spotkała się z tak ogromnym uznaniem. Decyzja o modernizacji budynku przychodni specjalistycznych należącego do Powiatu Pilskiego okazała się strzałem w dziesiątkę. Obniżyliśmy koszty użytkowania najemców, dzięki dużym oszczędnościom w zużyciu energii cieplnej. W tym miejscu należy dodać, że prawie całość powierzchni została już wynajęta i przynosi wymierne korzyści również finansowe dla powiatu. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, wykonawcom, projektantowi, władzom Powiatu Pilskiego ze Starostą Pilskim Eligiuszem Komarowskim na czele – powiedział Przemysław Pochylski.

Przypomnijmy, budynek powstał w 1985 roku, a powiat otrzymał go na własność 19 lat temu. Czas zrobił swoje. By obiekt stał się atrakcyjny dla najemców zapadła decyzja o jego rewitalizacji. Wymieniono w nim okna, drzwi, centralne ogrzewanie, a cały budynek łącznie z dachem docieplono. Zyskał też nową atrakcyjna elewację. Modernizacja kosztowała blisko 2 mln złotych. Pożyczkę na ten cel, dzięki złożonemu przez Powiat Pilski wnioskowi, przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Inwestycja ma walor ekologiczny, realne jest umorzenie części pożyczki w wysokości około 500 tys. zł. Głównym wykonawcą modernizacji była firma Nova Term Sp. z o.o. z Piły opierająca się na projekcie p. Tadeusza Tylki - również z Piły.
- Dzięki takim odważnym decyzjom władz powiatu i Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego przyczyniamy się do promocji naszego miasta na skalę całej Polski uświadamiając inne samorządy o sensowności i pożyteczności naszych decyzji w lokalnej działalności samorządowej! - podsumował Przemysław Pochylski.

O Konkursie
https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/3154,nasz-budynek-w-konkursie-modernizacja-roku-2017-glosujemy

 
Zapisz się na newsletter