Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Nasz budynek w konkursie Modernizacja Roku 2017! Głosujemy!

Data: 05-07-2018    Drukuj     Udostępnij

Nasz budynek w konkursie Modernizacja Roku 2017! Głosujemy! „Termomodernizacja budynku przy al. Wojska Polskiego 49B w Pile”, należącego do Powiatu Pilskiego, wśród finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2017! Zachęcamy do głosowania!
To prestiżowy plebiscyt, m.in. pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. W tym roku odbywa się już 22 druga edycja. Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego., a jego finał odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Wśród finalistów znalazła się inwestycja Powiatu Pilskiego, którą była właśnie modernizacja budynku przy ul. Wojska Polskiego 49B (zwanego popularnie budynkiem przychodni specjalistycznych) – przeprowadzona w ubiegłym roku. Nominacja nie była łatwa, zanim nasza inwestycja znalazła się w gronie finalistów, specjalna komisja na miejscu oceniła jej wykonanie. Głosowanie potrwa do 9 sierpnia, do godz. 12. Zachęcamy! Nasz obiekt mozna znaleźć w zakładce "elewacje i termorenowacje"

GŁOS MOŻNA ODDAĆ TUTAJ:
http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/250-pila.html

- Ta nominacja dowodzi, że potrafimy remontować i modernizować nasze obiekty na najwyższym poziomie. Mocno zachęcam mieszkańców Piły i pozostałych gmin powiatu pilskiego, by oddali na nią głos – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.  

Przypomnijmy: budynek powstał w 1985 roku, a powiat otrzymał go na własność 19 lat temu. Czas zrobił swoje. By obiekt stał się atrakcyjny dla najemców zapadła decyzja o jego rewitalizacji. Wymieniono w nim okna, drzwi, centralne ogrzewanie, a cały budynek łącznie z dachem docieplono. Zyskał też nową atrakcyjna elewację. Modernizacja kosztowała blisko 2 mln złotych. Pożyczkę na ten cel, dzięki złożonemu przez Powiat Pilski wnioskowi, przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Inwestycja ma walor ekologiczny, realne jest umorzenie części pożyczki w wysokości około 500 tys. zł. Decyzja o modernizacji budynku przyniosła już bardzo korzystne efekty. Przybyli nowi najemcy. Wszystkim spadły rachunki z tytułu najmu.