22.09 2023 Koncert

Koncert Mieczysława Szcześniaka i Joanny Gajdy

Koncert Mieczysława Szcześniaka i Joanny Gajdy Na zakończenie muzycznego lata z Powiatem Pilskim zapraszamy na kolejny niesamowity koncert. Tym razem w nowej Strefie Rekreacji przy budynku Starostwa Powiatowego w Pile 22 września, o godz. 18. 30, wystąpią znakomici artyści Mieczysław Szcześniak i Joanna Gajda. Razem z nimi zaśpiewają dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile.

Zaprezentowane zostaną klasyki jazzowe z repertuaru Herbiego Hancocka czy Johna Coltrane'a z polskimi tekstami dla dzieci, napisanymi specjalnie na potrzeby projektu przez wokalistkę jazzową - Joannę Gajdę.

Wstęp jest bezpłatny.  

Projekt „Jazz dla Dzieciaków” powstał w celu zaznajomienia najmłodszych słuchaczy z gatunkiem muzyki adresowanym zwykle do starszego odbiorcy. Przyjęło się bowiem sądzić, że jazz nie jest łatwy w odbiorze, a co za tym idzie, nie nadaje się dla niedorosłych uszu. Czy to prawda? Okazuje się, że niekoniecznie. Wystarczy bowiem opowiedzieć go językiem zrozumiałym dla dzieci. Choć z założenia projekt jest adresowany do najmłodszych odbiorców - nie od dziś wiadomo, że każdy dorosły powinien w sobie pielęgnować piękno i spontaniczność wewnętrznego dziecka. Koncert będzie wspaniałym doświadczeniem dla szerokiego grona publiczności.
Zapraszamy.
 

Data wydarzenia: 22.09.2023 18:00 - 22.09.2023 21:00

Zapisz się na newsletter