13.08 2022 Koncert , Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Sport Powiat pilski

Rodzinny Piknik Sportowy z okazji 100-lecia stadionu przy Okrzei w Pile

Rodzinny Piknik Sportowy z okazji 100-lecia stadionu przy Okrzei w Pile 13 sierpnia (sobota) zapraszamy mieszkańców na Rodzinny Piknik Sportowy, który odbędzie się na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile z okazji 100-lecia tego obiektu.

Stadion ma bogatą historię sportową i społeczno-kulturalną. Jednak przez wiele ostatnich lat był zaniedbany i rzadko użytkowany przez mieszkańców. Dzięki staraniom starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego obiekt został odbudowany i zmodernizowany w 2020 roku przy dużym udziale środków unijnych i ponownie przywrócony do życia. Dzisiaj to popularne centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalne, z którego korzystają mieszkańcy gmin powiatu pilskiego, nowa wizytówka miasta.  
Obchody 100-lecia stadionu to ważne wydarzenie w historii Piły – stolicy powiatu pilskiego, które Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile postanowiło uczcić wspólnie z mieszkańcami i z tej okazji przygotowało wiele atrakcji.   
 
Początek Pikniku o godzinie 14.00, planowane zakończenie - o godzinie 18.00.
Rozpoczynamy od turnieju szkółek piłkarskich z terenu powiatu pilskiego. Potem rozegrany zostanie mecz piłki nożnej MKP Powiat Pilski vs MKP 1999 Piła.
W trakcie pikniku zaprezentują się również kluby i stowarzyszenia sportowe zajmujące się m.in. lekkoatletyką, sportami zespołowymi, sportami walki czy strzelectwem.

W takim dnu nie może zabraknąć dobrej muzyki i wspaniałych gwiazd.
O godz. godzinie 19.00 wystąpi zespół MELOMANY z popularnego programu TVP „Jaka to melodia?” a o godz. 20:30 rozpocznie się koncert Andrzeja Piasecznego.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
- Serdecznie zapraszam. Świętujmy 100-lecie stadionu wszyscy razem – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   
 

Data wydarzenia: 13.08.2022 14:00 - 13.08.2022 23:00Miejsce wydarzenia: Stadion Powiatowy w Pile, ul. Okrzei

Zapisz się na newsletter