17.07
11.09 2022
Kultura , Koncert , Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Sport Powiat pilski

Lato z Powiatem Pilskim

Lato z Powiatem Pilskim Na tegoroczne wakacje Powiat Pilski zaplanował wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych dla mieszkańców. Główną areną spotkań będzie Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile.
- Praktycznie co dwa przez całe wakacje na stadionie odbywać się będzie ciekawe wydarzenie, któremu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz koncerty muzyczne. Zaplanowaliśmy je tak, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Oczywiście wstęp na nasze wydarzenia jest bezpłatny. Już dzisiaj serdecznie zapraszam, warto zaplanować wakacje na stadionie-  mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pierwsze duże wydarzenie na stadionie już 17 lipca (niedziela), będzie to widowiskowy Pojedynek Gigantów Strongman o Puchar Starosty Pilskiego z udziałem czołowych polskich zawodników.
- Towarzyszyć mu będzie Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów, tak lubiany przez dzieci – mówi starosta.

30 lipca (sobota) koncerty zespołów rockowych – czyli Rock Scena Powiatu Pilskiego. Wystąpią zespoły: Alter Ego, Kill Folins, The Ghost, Ribs in Coke.

13 sierpnia (sobota) – Rodzinny Piknik Sportowy z z Okazji 100-lecia Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile.
- Wprawdzie 100 – lecie przypada 14 sierpnia, to zaczynamy dzień wcześniej, bo w niedzielę tradycyjnie organizujemy Rodzinny Piknik Wojskowy. Podczas jubileuszowych obchodów do południa odbędą się prezentacje klubów sportowych, liczne pokazy i piknik. Wieczorem natomiast koncerty popularnych gwiazd – zapowiada starosta.
O godz. 19.00 popularne przeboje zaśpiewa zespół MELOMANY – z programu „Jaka to melodia”. O godz. 20.30 na scenie wystąpi Andrzej Piaseczny z zespołem.

14 sierpnia (niedziela) odbędzie się Rodzinny Piknik Wojskowy, z udziałem wielu jednostek i służb  mundurowych. Zaczynamy o godz. 10.00.
Wieczorem natomiast kolejne koncerty, wystąpią: Liber, Mezo i Grubson.         

Na koniec Lata z Powiatem Pilskim na stadionie 11 września odbędą się Dożynki Powiatu Pilskiego połączone z Eko Meetingiem. Do Piły zjadą przedstawiciele gmin i sołectw. Odbędą się także liczne koncerty, wystąpią m.in. Zespół Pieśni i Tańca Krajna, a gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo SKANER. 

Data wydarzenia: 17.07.2022 11:00 - 11.09.2022 23:00

Miejsce wydarzenia:

Zapisz się na newsletter