11.11 2021 Sport

XIV Bieg Niepodległości na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile

XIV Bieg Niepodległości na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zaprasza na XIV Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Już trwają zapisy. Na bieg zapraszamy również kijkarzy.

O godzinie 11:30 odbędzie się start dzieci, które do pokonania będą miały jedno okrążenie czyli 400m. Dla wszystkich będą okolicznościowe medale.
O godzinie 12:00 zaplanowaliśmy wspólne odśpiewanie hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Mile widziane biało-czerwone barwy.
Bieg Niepodległości wystartuje o godz. 12:15. W tym roku będzie on odbywał się w nieco innej formule – „11 okrążeń na 11 Listopada”. Stanowi to dystans 4,4 km. Ze względów organizacyjnych starty odbywać się będą co pół godziny, w 50-sobowych grupach według numerów startowych. Zawodnicy Nordic Walkig będą startowali w tych samych grupach, wspólnie z biegaczami. Uwaga: obowiązują miękkie nakładki na końcówki kijków. W przypadku dużej liczby zgłoszonych zawodników możliwe będzie zwiększenie grup startujących.

Zapisy na bieg trwają do 9 listopada, tylko on-line na stronie www.biegnijmy.pl/zapisy

Wszyscy biegacze otrzymają pamiątkowe medale. Dodatkowo trzy pierwsze osoby w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają pamiątkowe puchary.
Podczas biegu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację 14-Letniej Oliwii Zdanowicz z Piły, która została potrącona przez pociąg.

Zapraszamy całe rodziny do udziału w tym wydarzeniu.Oprócz pamiątkowych medali dla uczestników będą także rogale świętomarcińskie i grochówka wojskowa, a dla dzieci Planeta gier. Rozpalimy również ogniska.

Bądźmy tego dnia razem i razem świętujmy 11 Listopada.