Kontynuacja działań wspierających uczniów szkół ponadpodstawowych w przygotowaniach do egzaminu maturalnego była tematem spotkania, które odbyło się dziś w Starostwie Powiatowym w Pile.
W rozmowach uczestniczyli Rafał Zdzierela, starosta pilski, dr hab. Wojciech Maliszewski, prof. ANS, kierownik Katedry Pedagogiki Akademii Nauk Stosowanych w Pile, oraz Monika Marchut-Grzybowska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile.
Podczas spotkania omówiono dalszą współpracę Powiatu Pilskiego i Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile w zakresie organizacji warsztatów dla uczniów szkół ponadpodstawowych, które pomogą maturzystom skutecznie przygotować się do egzaminu dojrzałości.
Ustalono, że tegoroczna edycja warsztatów rozpocznie się w październiku. Wcześniej, w ostatnim tygodniu września, strony podpiszą porozumienie określające zasady współpracy. W tym samym czasie odbędzie się także konferencja inaugurująca kolejną edycję przedsięwzięcia.
Organizowane wspólnie warsztaty mają na celu nie tylko wsparcie uczniów w przygotowaniu do matury, ale również wyrównywanie szans edukacyjnych oraz zwiększanie ich możliwości dalszego kształcenia na studiach wyższych. Współpraca Powiatu Pilskiego z Akademią Nauk Stosowanych w Pile stanowi przykład skutecznego partnerstwa samorządu i środowiska akademickiego na rzecz rozwoju edukacji w regionie.