O seniorach i dla seniorów

Data: 12-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O seniorach i dla seniorów

W godzinach przedpołudniowych rozpoczęła się w Starostwie konferencja „III wiek – możliwości samorealizacji”, zorganizowana przez stowarzyszenie „PRO-SENIOR”, na czele z prezesem, Franciszkiem Jeżewskim. Wśród licznej grupy uczestników, na spotkaniu pojawili się również goście z zagranicy, między innymi z niemieckiego Cuxhaven. Podczas konferencji obecni mieli okazję wysłuchać wielu interesujących prelekcji. Autorem jednej z nich był Mirosław Nalepa, który bardzo zajmująco przedstawił krytyczną analizę stereotypów związanych ze seniorami: – Starość może być radosna, a seniorzy mają prawo do korzystania z życia pełnymi garściami. Jeżeli ktoś mówi, że „im nie wypada”, jest w błędzie. Życiem trzeba się cieszyć, bo jeśli nie teraz, to kiedy? – pytał obecnych.