Tenisowa inauguracja

Data: 11-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tenisowa inauguracja

Nieco później niż zwykle, ale jak zawsze bardzo uroczyście Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile przeprowadził Powiatową Inaugurację Olimpiady Dzieci i Młodzieży. To już czternasta edycja tej wyjątkowej pod względem zasięgu i liczby uczestników imprezy. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach pilskiej „Jedynki”. Ponieważ spotkanie zorganizowano w hali sportowej, toteż obecni nie mieli okazji podziwiać palącego się znicza. Nie zabrakło jednak ani pocztów flagowych, ani występu artystycznego, przygotowanego przez zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile, prowadzony przez Alinę Sznabel. Były również nagrody dla ubiegłorocznych zwycięzców Olimpiady. Trofea dla najlepszych szkół i gmin ufundował Powiat Pilski.

Bezpośrednio po ceremonii otwarcia nowego sezonu i krótkiej rozgrzewce, rozpoczęły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. To dopiero początek – do czerwca Związek zorganizuje dziesiątki imprez dla dzieci i młodzieży w najróżniejszych dyscyplinach sportu.

Najlepsi w XIII Powiatowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży (klasyfikacja sporządzona na podstawie zbiorczych wyników z wszystkich zawodów zorganizowanych w ramach Olimpiady w roku szkolnym 2011/2012):

Szkoły podstawowe (wspólnie dziewczęta i chłopcy)

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile
3. Zespół Szkół nr 2 w Pile

Szkoły gimnazjalne (wspólnie dziewczęta i chłopcy)

1. Zespół Szkół nr 2 w Pile
2. Gimnazjum w Wyrzysku