Jest nowy Komendant Powiatowy PSP w Pile

Data: 05-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jest nowy Komendant Powiatowy PSP w Pile Z dniem 4 lipca br. Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP powołał mł. bryg. Pawła Kamińskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Pierwszą osobą, z którą spotkał się nowy komendant, był starosta pilski Rafał Zdzierela.
 
 
- Stanowiko Komendanta Powiatowego PSP to zarówno zaszczyt jak i ogromne zobowiązanie wobec mieszkanek i mieszkańców gmin powiatu pilskiego. Jestem przekonany, że dzięki posiadanym kompetencjom i doświadczeniu doskonale sprosta Pan nowym wyzwaniom. Chciałbym jednocześnie podkreślić, iż jako Starosta Pilski będę wspierał wszelkie działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w powiecie pilskim – powiedział Rafał Zdzierela.

Gratulacje nowemu komendantowi złożyli także Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile i sekretarz Powiatu Wioleta Kaczmarek. W spotkaniu uczestniczył także Marek Andruszkiewicz, emerytowany strażak, były dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Pile, a obecnie przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej Rady Miasta Piły.

***
 
Mł. bryg. Paweł Kamiński służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 1 grudnia 2005 r. jako stażysta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie. Swoje kwalifikacje zawodowe podnosił zdobywając kolejne kursy i szkolenia, aż do ukończenia Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w 2012 r. uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W 2009 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie a w 2014 roku studia podyplomowe w zakresie „Gospodarowania Zasobami Dla Kadry Kierowniczej PSP” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Od początku służby związany z działalnością operacyjną. W latach 2005-2006 pełnił służbę w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie. Od 2007 roku przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Pile. W marcu 2011 roku przeniesiony do służby w Wydziale Operacyjnym, w systemie 8-godzinnym. W lutym 2014 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału. Z dniem 3 czerwca 2019 roku powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Pile. Z dniem 03 stycznia 2024 roku, Wielkopolski Komendant Wojewódzki powierzył mł. bryg. Pawłowi Kamińskiemu obowiązki służbowe Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

 
                                                                                                                                                                                                                        Źródło: KP PSP Piła
 
Zapisz się na newsletter