Trwa usuwanie skutków nawałnicy

Data: 30-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trwa usuwanie skutków nawałnicy Powyrywane z korzeniami drzewa, połamane gałęzie na drogach i chodnikach, pozrywane dachy, podtopienia. To skutki dzisiejszej, popołudniowej, nawałnicy w Pile.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile odnotowała łącznie 146 zdarzeń. Najważniejsze jest to, że nikomu nic się nie stało i nie ma ofiar! 
Strażakom z Piły pomagają policjanci z Komenda Powiatowa Policji w Pile, zabezpieczając ruch w newralgicznych miejscach, a nawet pomagając usuwać gałęzie, a także druhowie z jednostek OSP. 

Usuwanie skutków nawałnicy będzie trwało jeszcze wiele godzin ponieważ pracy jest bardzo dużo. Najważniejsze na teraz jest udrożnienie jezdni i chodników, usunięciu zwisających gałęzi, tak by nie zagrażały przechodniom i kierowcom.

Wichura połamała drzewa m.in. w Parku Miejskim, gdzie uszkodzone zostało też ogrodzenie. Park został zamknięty, Wyspa również. Podobnie Stadion przy Okrzei. Tutaj także połamane i powywracane drzewa uszkodziły między innymi ogrodzenie i zablokowały  bieżnię. Uszkodzeniu uległy też konstrukcje namiotów.

Szacowanie strat też jeszcze potrwa. 

Uważajcie i bądźcie ostrożni, po mieście porusza się też wiele wozów straży pożarnej i Policji, zwracajcie na nie uwagę i nie utrudniajcie przejazdów i akcji porządkowych.
Zapisz się na newsletter