Turniej bowlingowy Sprawni-Razem

Data: 14-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

zawodom przyświeca idea, że najelpszą rehabilitacją dla dzieci objętych szkolnictwem specjalnym jest sport  Na torach Bowling Rodło odbył się XVI Regionalny Turniej Bowlingowy "SPRAWNI-RAZEM", zorganizowany przez Nadnotecki Oddział Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni -Razem", oddział w Pile oraz SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile.

To cykliczne wydarzenie, w którym udział biorą uczniowie szkół i klas specjalnych oraz innych szkół średnich. Zawsze panuje rewelacyjna atmosfera, radość ze sportowej rywalizacji i wspólnego spotkania.   

W tym roku na torze bowlingowym rywalizowali uczniowie  z SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, ZSS w Gębicach, SOSW - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wągrowcu, WSCEiT Stara Łubianka, ZS Czarnków, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile.       

Uczestnicy otrzymali medale i dyplomy, najlepsi puchary oraz wiele gratulacji, które w imieniu samorządu Powiat Pilski złożył Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu i Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu.
- Wszyscy bawili się znakomicie. To piękna inicjatywa i wspaniale, że jest kontynuowana od lat - przyznają. 

Ideę sportowych zmagań wymyśliła śp. Aleksandra Błażejewska, długoletni pedagog w SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, która uważała, że najlepszą rehabilitacją dla dzieci objętych szkolnictwem specjalnym jest sport.

Uczestnicy bowlingowych zawodów rywalizowali o 4 puchary ufundowane przez: starostę pilskiego Rafała Zdzierelę, prezydent Piły Beatę Dudzińską, Ewę Godycką i Piotra Błażejewskiego oraz Stowarzyszenie „Otwarte serca”.
Zapisz się na newsletter