Gratulujemy sukcesu „młodym chemikom” z I LO przy Pola w Pile

Data: 11-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gratulujemy sukcesu „młodym chemikom” z I LO przy Pola w Pile W Poznaniu odbyła się gala wręczenia nagród Wielkopolskiej SuperLigi Liceów, w której uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie zajęli 2. miejsce w Wielkopolsce, w kategorii Ligi Chemicznej. 

W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 30 najlepszych liceów z całej Wielkopolski, reprezentowanych przez 180 uczniów i 30 nauczycieli. Zawodnicy rywalizowali w czterech dziedzinach: biologii, chemii, matematyce i języku angielskim.

Warto dodać, ze drużyna z Pola "sPOLAryzowani", w swojej kategorii, była o krok od zwycięstwa, zabrakło jej 1 punktu... W skład drużyny weszli uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym:
Konieczna Michalina, Maruszczak Maja, Rozpłoch Zuzanna, Witkowska Jadwiga, Andruszko Piotr, Biesiada Oskar.

Opiekunem drużyny był nauczyciel chemii Tomasz Wołowiec.

Na gali wręczenia nagród obecni byli: Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, Daria Paluchowska-Prochot – Dyrektor ILO oraz Tomasz Wołowiec, opiekun drużyny.
- Wspaniale jest towarzyszyć tak zdolnym i pracowitym uczniom, kiedy świętują swój sukces. Ogromne gratulacje dla nich, nauczycieli i wszystkich, którzy się do niego przyczynili - mówi Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu. 

Wielkopolska SuperLiga Liceów to przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, we współpracy z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Chemii UAM.
 
Zapisz się na newsletter