Boisko przy pilskim „ekonomiku” już w budowie

Data: 10-04-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

boisko będzie wielofunkcyjne Ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile.

Będzie to nowoczesny obiekt sportowy, na wzór tych, które Powiat Pilski wybudował przy Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół im. St. Staszica, czy jeszcze wcześniej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile, gdzie powstał cały kompleks boisk.

Boisko o wymiarach 44 x 24m będzie miało także nowoczesną i bezpieczną nawierzchnię z poliuretanu. Będzie można grać na nim w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, czy piłkę nożną. Obiekt będzie oświetlony i monitorowany, a wokół zostanie zasadzona zieleń i staną ławki.

- Nowe boisko pozwoli na rozwijanie sportowych pasji. Będzie także dostępne dla mieszkańców, nie tylko dla uczniów szkoły – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe INSTAL ZŁOTÓW. Termin zakończenia budowy to 31 lipca, choć prace mogą zakończyć się wcześniej.
Koszt inwestycji to niespełna 750 tys. zł, w tym ok. 400 tys. Powiat Pilski pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.