Wkrótce koniec prac przy wymianie murawy na stadionie przy Okrzei

Data: 06-04-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

na dużej płycie boiska będzie sztuczna nawierzchnia, trwalsza i bezpieczniejsza Prace związane z wymianą murawy na sztuczną nawierzchnię na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile wkraczają w ostatnią fazę. Już niebawem będzie można korzystać z płyty boiska.

Sztuczna nawierzchnia pozwoli na korzystanie z boiska przez cały rok, znacznie częściej niż obecnie, nawet kilka razy dziennie. A to oznacza, że jeszcze więcej klubów, stowarzyszeń sportowych będzie mogło na nim trenować, rozgrywać mecze, turnieje. Będzie można również organizować na niej różne wydarzenia dla dzieci i dorosłych.
Boisko będzie lepiej wykorzystane. Sztuczna murawa jest bezpieczniejsza i tańsza w utrzymaniu. Zostanie położona na powierzchni 110 na 71,8 m  (w tym samo boisko w liniach ma 100 na 64 m).