Tak zmieniamy szkoły prowadzone przez Powiat Pilski

Data: 05-04-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

powiat pilski inwestuje w podniesienie jakości kształcenia zawodowego uczniów Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile nieustająco inwestuje w podniesienie jakości kształcenia zawodowego, aby absolwenci szkół byli znakomicie wykształceni i znaleźli dobrą pracę.

W Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile dzięki realizowanym programom i pozyskaniu  unijnego dofinasowania wyposażono pracownię obsługi konsumenckiej, odzwierciedlające warunki panujące w ich przyszłym miejscu pracy. Wartość tylko tego projektu to blisko 350 tys. zł, w tym dofinasowanie unijne 295 tys. zł.

W ramach projektu "Edukacja warta zachodu!" zmienione nie do poznania zostały pracownie do nauki zawodu technika organizacji turystyki oraz dla technika hotelarstwa. Ponadto 50 uczniów rozszerzyło wiedzę i kompetencje zawodowe oraz wzmocniło umiejętności praktyczne, a 7 nauczycieli kształcenia zawodowego podniosło kwalifikacje.
To kolejne ok. 190 tys. zł zainwestowane w praktyczną naukę zawodów w szkole, w ty wkład funduszy europejskich ponad 167 tys. zł.

Obecnie realizowany jest także projekt dostosowania budynku szkoły dla osób z niepełnosprawnościami wartości ok. 380 tys. zł, dzięki środkom pozyskanym z PFRON.