Wkrótce remont placu w pilskim „Gastronomiku”

Data: 04-04-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wkrótce remont placu w pilskim „Gastronomiku” Starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowę z wykonawcą na remont placu przy Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile.

Plac znajduje się między budynkiem szkoły, a salą gimnastyczną. Jest nierówny, sprawia problemy w poruszaniu zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych. Już niedługo będzie równy i estetyczny. Stary beton zastąpi kostka brukowa. Zostaną zlikwidowane progi utrudniające poruszanie się.
Przybędzie nowa zieleń, ławki, stojaki na rowery i miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Na tej inwestycji skorzystają oczywiście wszyscy uczniowie i nauczyciele.
Powiat Pilski na tę inwestycję pozyskał dofinansowanie z PFRON w wysokości ponad 250 tys. zł.