Więcej gabinetów, stomatologów i dentobus dla dzieci i młodzieży

Data: 29-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

powiat pilski rozbuduje centrum stomatologii dla dzieci i młodzieży Powiatowe Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzieży w Pile będzie rozbudowane o dwa kolejne gabinety. Obecnie pracuje tu już 4 stomatologów, a będzie jeszcze więcej. Powiat Pilski zakupi jeszcze dentobus, mobilny gabinet, który będzie przyjeżdżał do pacjentów w odległe miejsca powiatu pilskiego.

- Rozbudowujemy Powiatowe Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzież, aby zwiększyć dostępność młodych pacjentów do leczenia i profilaktyki. Planujemy również zakup dentobusa, mobilnego gabinetu, w którym można bezpiecznie i skutecznie wykonywać zabiegi stomatologiczne. Rodzice z dziećmi nie będą musieli dojeżdżać do Piły, to lekarz dentysta dojedzie do nich. Będzie to kolejna inwestycja Powiatu Pilskiego w zdrowie młodego pokolenia - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Trzy lata temu Powiat Pilski otworzył pierwszy gabinet w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile, który poprowadził lekarz stomatolog Simon Nowak. W połowie ubiegłego roku wyremontowaliśmy kolejne pomieszczenia na drugi gabinet, powstała pracownia RTG z tomografem komputerowym, pomieszczenie do sterylizacji narzędzi, recepcja i pomieszczenia socjalne. Tak powstało Powiatowe Centrum Stomatologii dla dzieci i młodzieży. Pracowało już wtedy dwóch lekarzy dentystów, obecnie pracuje 4 stomatologów.  

- Dzięki tym inwestycjom zmniejszyły się kolejki na wizytę, teraz czas oczekiwania to ok. 9 miesięcy. Kolejne dwa gabinety znacząco skrócą jeszcze czas oczekiwania. W tym celu planujemy wyremontować kolejne szkolne pomieszczenia – dodaje starosta.

- Powiatowe Centrum Stomatologii dla dzieci i młodzieży ma bardzo pozytywne opinie i wielu pacjentów chce się tutaj leczyć. Od momentu powstania pierwszego gabinetu przyjęliśmy już 25 tysięcy pacjentów, w tym 2,5 na samo leczenie. To wysoka liczba. Osiągnęliśmy to dzięki  dobrej  logistyce i jakości w podejściu do pacjenta. Nasi lekarze specjalizują się w leczeniu dzieci, a to dosyć niszowe, bo nie każdy dentysta chce zajmować się dziećmi. My czerpiemy z tego pełną radość i satysfakcję, a dzieci wychodzą zadowolone - tłumaczy Simon Nowak, lekarz dentysta prowadzący centrum.  

Opieką stomatologiczną objęte są nawet najmłodsze dzieci, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich do 18 r. życia. 
Rozbudowa centrum odbędzie się ze środków Powiatu Pilskiego, na co już  jesteśmy przygotowani. Ale będziemy starać się także o środki zewnętrzne np. z KPO, którego jednym z komponentów są m.in. inwestycje w system ochrony zdrowia. Wpisują się w niego takie gabinety a także gabinety mobilne, jak dentobus.
Zapisz się na newsletter