Gratulacje dla laureatów konkursów matematycznych

Data: 27-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gratulacje dla laureatów konkursów matematycznych W Centrum Powiatowym Iskra w Pile odbyła się uroczysta gala podsumowująca dwa powiatowe konkursy matematyczne: „Mat-Junior” dedykowany uczniom Szkół Podstawowych oraz „Liczymy zawodowo”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu pilskiego.

Organizatorem konkursów był Zespół Szkół Budowalnych w Pile, a ich ideą jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowań matematycznych związanych z kształceniem zawodowym, podnoszenie rangi przedmiotów ścisłych i zawodowych jak i również poszerzanie umiejętności matematycznych, fizycznych oraz językowych.
Konkursy mają charakter dwuetapowy. Najpierw uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi w szkołach macierzystych, gdzie wyłoniono najlepszą dwójkę, która dnia 14 marca miała możliwość zmagać się w etapie drugim – międzyszkolnym.

Nagrody laureatom wręczał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Gratuluję Wam zainteresowania matematyką i oczywiście talentu do nauki przedmiotów ścisłych. Dalsza nauka z pewnością zaprocentuje również w przyszłości - mówił.

Laureaci szkoły podstawowe:
I miejsce: Salezjańska Szkoła Podstawowa - Urszula Wilkosz i Stanisław Zdzierela
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 - Antoni Babij  i Szymon Kuzimski
III miejsce: Społeczna Szkoła Podstawowa STO - Matylda Strzelec  i Kornelia Orzechowska.

Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, przyznano:
I miejsce: Zespołowi Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, którą reprezentowali Gaczyński Szymon i Ruszkowski Mateusz,
II miejsce: Zespołowi Szkół Ekonomicznych w Pile, którą reprezentowali Wegner Marcin i Rawicki Maciej,
III miejsce: I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile, którą reprezentowali Andrzejak Kornelia i Goszczyński Cezary.

Patronat Honorowy nad konkursami objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.