Kryształowy Lider Sukcesu dla powiatu Schwalm-Eder

Data: 27-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kryształowy Lider Sukcesu dla powiatu Schwalm-Eder Przedstawiciele władz Powiatu Pilskiego Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile wręczyli statuetkę Kryształowego Lidera Sukcesu władzom niemieckiego powiatu Schwalm- Eder.

Zaszczytny tytuł odebrali starosta powiatu Schwalm-Eder Winfried Becker oraz przewodniczący Rady Powiatu Michael Kreutzmann.
 
Powiat Pilski już od blisko 24 lat współpracuje z niemieckim Powiatem Schwalm-Eder, który znajduje się w regionie Hesji w środkowych Niemczech. Współpraca odbywa się w zakresie kultury, sportu, gospodarki. Współpracują ze sobą także jednostki OSP i KP PSP w Pile, organizując wspólne obozy strażackie dla młodych druhów.
W tym roku powiat Schwalm-Eder obchodzi 50-lecie istnienia. Wręczenie Kryształowego Lidera Sukcesu odbyło się podczas jubileuszowej gali zorganizowanej właśnie z tej okazji.

Przedstawiciele Powiatu Pilskiego złożyli gratulacje i życzenia.  
- Do rozwoju powiatu Schwalm-Eder przyczyniły się całe pokolenia. To sukces kolejnych władz powiatu i wszystkich mieszkańców. Ponad 20 lat temu Powiat Pilski dołączył do tej wspólnoty nawiązując współpracę na wielu płaszczyznach. Wzajemnie czerpiemy najlepsze wzorce, wymieniamy się doświadczeniem. Teraz wspólnie obchodzimy Wasze święto, radując się z Waszych sukcesów - powiedział wicestarosta Arkadiusz Kubich.

- Życzymy Wam kolejnych pięknych lat rozwoju i sukcesów, podobnie, aby nasza współpraca się nadal tak dobrze się układała i rozwijała – dodał Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady.

Powiat Schwalm-Eder liczy ponad 180 tys. mieszkańców. Jest niezwykle atrakcyjny pod względem kultury, licznych zabytków (ok 7000) i bogatej historii. To również prężna i nieustająco się rozwijająca się gospodarka. Silnymi branżami są: rzemiosło, rolnictwo i leśnictwo, firmy usługowe oraz turystyka.
Zapisz się na newsletter