Szkoły przedstawiły niezwykle bogatą ofertę na nowy rok szkolny

Data: 25-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

pilskie powiatowe targi edukacyjne to wydarzenie skierowane do uczniów szkół podstawowych Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne już za nami. Wydarzenie odbyło się w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile i tradycyjnie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. 

Targi były znakomitą okazją do poznania bogatej ofert szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski na rok szkolny 2024/2025. Zaprezentowały się technika, licea ogólnokształcące, branżowe szkoły I stopnia. Swoje stoiska zorganizowały również: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, Centrum Kształcenia „Nauka”, Szkoła Policji w Pile i Wojskowe Centrum Rekrutacji w Pile.

Wszystkie stoiska przyciągały swoim wyglądem, pomysłami, a uczniowie i nauczyciele prezentowali ofertę szkoły w sposób niezwykle ciekawy; szkoły techniczne np. z ekspozycją nowoczesnych urządzeń, które można było wypróbować. W ten sposób szkoły zachęcały przyszłych uczniów do wybrania ciekawych kierunków nauczania.

- Dziękuję uczniom  i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie stoisk oraz tak liczny udział. Nasze szkoły maja ogromny potencjał. Dzisiaj to nowoczesne placówki, posiadają zmodernizowane pracownie dydaktyczne, w których nauka odbywa się w przyjaznych dla ucznia warunkach. Ciekawa oferta edukacyjna stworzona została na miarę obecnych potrzeb młodzieży i rynku pracy. Targi to wydarzenie, które ma pomóc uczniom szkół podstawowych w wyborze szkoły średniej i po raz kolejny były bardzo udanym przedsięwzięciem – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Szkoły i placówki oświatowe Powiatu Pilskiego zostały w minionych latach mocno doinwestowane. Od 2015 r. w modernizację bazy dydaktyczne, w różne programy dla uczniów oraz kursy podnoszące kwalifikacje nauczycieli Powiat Pilski zainwestował ok. 100 mln zł. Mocno podniósł się także poziom kształcenia zawodowego. W tym celu Powiat Pilski wybudował m.in. Powiatowe Centrum Innowacji Technologicznych przy ul. Ceglanej w Pile, gdzie w niezwykle nowoczesnych warunkach prowadzona jest praktyczna nauka zawodów. Centrum kosztowało ponad 28 mln zł, w tym 24 mln zł stanowiły  rekordowe środki unijne, które pozyskał Powiat Pilski.
Zapisz się na newsletter