Konferencja „Bez korzeni nie zakwitniesz”

Data: 20-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konferencja „Bez korzeni nie zakwitniesz”  W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyła się Konferencja Powiatu Pilskiego „Bez korzeni nie zakwitniesz”, poświęcona kształtowaniu lokalnego patriotyzmu.

Wzięli w niej udział pedagodzy specjalni, nauczyciele pracujący na co dzień z uczniami z różnymi niepełnosprawnościami oraz uczniowie szkół średnich, wychowankowie i kadra Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, głównego organizatora konferencji.  
Celem spotkania było kształtowanie tożsamości lokalnej, przybliżenie dziejów i kultury własnego regionu, nauka aktywności w życiu społecznym, tworzenie silnej więzi z tzw. „Małą Ojczyzną”.

Pomysłu oraz organizacji konferencji pogratulował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który również wziął w niej udział.
Odbyły się także ciekawe wykłady na temat wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży oraz regionalnej historii, w tym Piły. Konferencji towarzyszyła ciekawa wystawa postaci z bajek i filmów" Chcę być jak...", w które wcielili się wychowankowie SOSW w Pile.
Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
 
Zapisz się na newsletter