Gala nagród Powiatu Pilskiego Lider Sukcesu 2023

Data: 16-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gala nagród Powiatu Pilskiego Lider Sukcesu 2023 15 marca w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile odbyła się wielka gala „Liderów Sukcesu 2023” – dorocznych nagród przyznawanych przez Zarząd Powiatu w Pile. Podczas ceremonii, którą poprowadzili Dorota Gardias i Wojciech Dróżdż wręczono wyróżnienia osobom, firmom i instytucjom, które mają niepodważalny wkład w rozwój powiatu pilskiego.

Nagrody wręczyli Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, Emilia Załachowska i Marek Kamiński - członkowie Zarządu Powiatu w Pile.  

- Wszyscy jesteście wspaniali. Każdy działa na innym polu, na różną skalę, ale każdy z Was robi wielkie rzeczy. Dla mnie sukces to praca, działalność, która jest pasją, która sprawia ogromną satysfakcję.  Wtedy osiąga się wspaniałe efekty, spełnia marzenia. Gratuluję Wam pasji i sukcesów. Takich ludzi dzisiaj doceniamy i cieszę się, że jest Was tak wielu w gminach powiatu pilskiego. Jako samorząd Powiatu Pilskiego staramy Wam się stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju i na co dzień Was wspieramy. Gratuluję wszystkim nominowanym i laureatom tytułu Lider Sukcesu 2023 - powiedział  Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zarząd Powiatu tradycyjnie przyznał również tytuły Ambasadora Powiatu Pilskiego 2023, które otrzymali: Ardagh Glass Poland Sp. z o.o. Zakład w Ujściu oraz Chór Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.

Wśród nagrodzonych tytułem  Lidera Sukcesu 2023 znaleźli się także pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile za działania, które przyczyniły się do wygrania przez Powiat Pilski, trzeci rok z rzędu, ogólnopolskiego rankingu Związku Powiatów Polskich.

Galę uświetniły występ Agaty Kuleszy, uczennicy Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile, Chóru Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile oraz koncert Ani Dąbrowskiej.

LISTA NAGRODZONYCH:

Kategoria: Sport i turystyka
Nominowani: K-Sport Region Pilski, Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski.
 
LIDER SUKCESU: Helena i Henryk Paskalowie: Organizatorzy jednego z największych biegów w Polsce - pilskiego półmaratonu. Początkowo znany jako pilska piętnastka, a od 2000 roku już jako półmaraton, podczas którego rozgrywane były mistrzostwa Polski.

Kategoria Kultura i sztuka
Nominowani: Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego, Pilska Grupa Pasjonatów Fotografii "Kadr”.

LIDER SUKCESU: Towarzystwo Miłośników Łobżenicy: To grupa społecznych pasjonatów, którzy od 34 lat popularyzują historię i kulturę Łobżenicy i Krajny. Towarzystwo jest wydawcą miesięcznika „Panorama Łobżenicy”, aktywizuje lokalną społeczność poprzez konkursy, spływy kajakowe, rajdy rowerowe i wycieczki krajoznawcze po Krajnie.

Kategoria: Edukacja i nauka
Nominowani: Powiatowe Centrum Innowacji Technologicznych w Pile / Powiatowe Centrum Edukacji w Pile,  Fundacja „Z sercem do Pacjenta"/ Grupa American Heart of Poland.

LIDER SUKCESU: Grzegorz Witkowski, dyrektor LOMS w Pile:  Od 2016 roku z sukcesami zarządza Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile. Swój talent menedżerski potwierdził także jako zarządca nowo wybudowanej Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Wincentego Pola w Pile, która jest areną wielu wydarzeń i to nie tylko sportowych.

Kategoria: Rolnictwo i ochrona środowiska
Nominowani: Pilskie Koło Klubu Przyrodników, PPHU DARPOL Sp. z o.o. w Kaczorach

LIDER SUKCESU: EKOPIL Sp. z o.o. w Pile: To  przedsiębiorstwo z ponad 20-letnim doświadczeniem i ponad 60-osobową wykwalifikowaną kadrą. Oferta firmy obejmuje projektowanie i wykonawstwo urządzeń i systemów służących ekologii, ochronie środowiska, rolnictwu i innym gałęziom przemysłu. Ekopil realizuje zlecenia od projektu, poprzez wykonawstwo, montaż, rozruch, aż do uzyskania zakładanych parametrów technologicznych.

Kategoria: Zdrowie i pomoc społeczna
Nominowani: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile, Stowarzyszenie Pilski Klub Amazonek, Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla Dzieci i Młodzieży.

LIDER SUKCESU: Centrum Medyczne MUTMED w Wyrzysku: Mutmed to sieć nowoczesnych przychodni zatrudniających profesjonalny i fachowy personel medyczny, założona przez Ewę i Almuetaza Bellaha Nasrullaha, czyli popularnego w Wyrzysku doktora Mutasa. Pod opieką lekarzy z Mutmedu znajduje się około 15 tys. mieszkańców powiatu. Mutmed zatrudnia obecnie 25 osób w tym 10-ciu lekarzy i 6 pielęgniarek.

Kategoria: Działalność społeczna i zawodowa
Nominowani: Zarząd Oddziału Okręgowego  TPD, Koło Dzieci z Cukrzycą w Pile, Parafia Św. Rafała Kalinowskiego w Pile.

LIDER SUKCESU: Ochotnicza Straż Pożarna w Wiktorówku: To jednostka z ponad 100-letnią historią i piękną tradycją. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu druhów ochotników i mieszkańców wsi, jednostka ma własną remizę i sztandar. W ubiegłym roku udało się pozyskać nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Posiadając odpowiedni sprzęt i wyszkolonych strażaków, jednostka podjęła starania o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Kategoria: Gospodarka i przedsiębiorczość
Nominowani: POWER-PACK Hubert Paprocki, TERMETAL Piotr Glaner Spółka komandytowa.

LIDER SUKCESU: ASTA LOGISTICS Sp. z o.o. w Pile: To dynamicznie rozwijająca się spółka, świadcząca usługi magazynowe, transportowe i spedycyjne. Firma posiada ponad 50 tys. m2 nowoczesnych powierzchni magazynowych - to największy tego typu kompleks w północnej Wielkopolsce. W tym roku Asta Logistics już po raz drugi znalazła się wśród laureatów rankingu Diamenty Forbes.

Działalność gospodarcza prow. przy udziale środków z FP i EFS

LIDER SUKCESU: Bogumiła Łaszcz, Salon od-Nowa dla Kota i Psa w Pile: Właścicielka posiada wieloletnie doświadczenie w pracy weterynaryjnej, gdzie oprócz standardowej pielęgnacji dało się już poznać jej kunszt groomerski. Po odbytych kursach oraz pozyskanej dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy, Pani Bogumiła otworzyła w Pile własny, profesjonalnie wyposażony salon, świadczący kompleksowe usługi pielęgnacyjno-fryzjerskie dla czworonogów. 

LIDERZY SUKCESU 2023 poza kategoriami:
Grupa GIBAS z siedzibą w Pile,
Niepubliczne Przedszkole i Szkoła Podstawa VERMILION w Pile
Środowiskowy Dom Samopomocy CARITAS w Pile
Przychodnia Weterynaryjna RYŚ w Pile
Eugeniusz Dytko/Jacek Makowski, Champion Show/Bar Action
PPHU FANDRÓB Rafał Maławy w Osieku nad Osieką
Roman Jopek – właściciel firmy ZULIT PPHU, sołtys, działacz społeczny
Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno
Włodzimierz Bystrzycki, lekarz, społecznik
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile.
 
KRYSZTAŁOWY LIDER SUKCESU 2023:
Gólcz i Synowie Sp. z o.o. w Grabównie
Zakład Obróbki Drewna ZODAN Adam Nowak w Wysokiej
Powszechna Spółdzielnia Spożywców SPOŁEM w Pile
Powiat Schwalm-Eder w Niemczech.  
 
AMBASADOR POWIATU PILSKIEGO:
Ardagh Glass Poland Sp. z o.o. Zakład w Ujściu: Jest najstarszym producentem opakowań szklanych w Polsce, działającym od 1809 roku. To nowoczesny zakład produkcyjny, z piecem szklarskim, trzema liniami produkcyjnymi oraz nowoczesnym parkiem maszynowym. Bezpieczeństwo pracy wyróżnia Ardagh Glass Ujście innych zakładów produkcyjnych w Polsce i na świecie. Dziennie w produkuje się tu niemal milion wyrobów.

Chór Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile:  Od chwili powstania w 2003 r.  koncertuje oraz uczestniczy w wielu wydarzeniach na rzecz uczelni, miasta i powiatu pilskiego. Jego dyrygentem jest Karol Urbanek. Chór jest laureatem wielu festiwali, konkursów krajowych i zagranicznych. W repertuarze posiada utwory kompozytorów średniowiecza, poprzez wszystkie epoki, aż do kompozytorów współczesnych.
Zapisz się na newsletter