Wyróżnienia „Wolontariusz Serc 2023” dla 29 uczniów

Data: 08-02-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

gala wolontariatu 2023 odbyła się w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile Podczas Powiatowej Gali Wolontariatu nagrodzono 29 uczniów ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski za bezinteresowną pomoc dla drugiego człowieka.  
 - To była piękna i wzruszająca uroczystość. Dziękuję uczniom za ich wielkie i wrażliwe serce, za to, że zawsze można na nich liczyć. Są wzorem do naśladowania – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Uroczysta gala odbyła się w Centrum Powiatowym Iskra w Pile. Wyróżnieni uczniowie otrzymali statuetki „Wolontariusz Serc 2023”. Łącznie wyróżniono 29 osób z 10 szkół i placówek oświatowych.

Na co dzień wszyscy działają w klubach wolontariatu. Organizują zbiórki charytatywne dla chorych dzieci, osób starszych i samotnych. Biorą np. udział w akcji Szlachetna Paczka, WOŚP, czy zbiórkach krwi. Nie pozostawią drugiego człowieka w potrzebie. Pomagają także zwierzętom i zbierają pieniądze na zakup karmy. Bezinteresownie wspierają również organizację, zarówno wydarzeń szkolnych jak i organizowanych dla mieszkańców przez Powiat Pilski.

Na gali wolontariatu obecne były także radne Rady Powiatu w Pile Zdzisława Bosak-Kawa oraz Teresa Strzelecka. Gratulacje wyróżnionym uczniom złożyła także Emilia Piechocka, Radna Rady Miasta Piły.
Zapisz się na newsletter