Rusza budowa boiska przy „ekonomiku” w Pile

Data: 05-02-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

boisko ma być gotowe na 31 licpa tego roku Powiat Pilski wybuduje kolejne nowoczesne boisko, tym razem przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile.

Umowę z wykonawcą na budowę boiska podpisali Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile, w obecności dyrektor szkoły Magdaleny Michalskiej oraz uczniów.
- Atmosfera była tym bardziej radosna, bo na ten obiekt czekają oni od lat. Boisko będzie służyć obecnym jak i przyszłym uczniom szkoły – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Będzie to nowoczesny obiekt sportowy, na wzór tych, które Powiat Pilski wybudował przy Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół im. St. Staszica, czy jeszcze wcześniej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile, gdzie powstał cały kompleks boisk. Powiat Pilski bowiem konsekwentnie modernizuje bazę sportową przy placówkach oświatowych.

Boisko o wymiarach 44 x 24m będzie miało także nowoczesną i bezpieczną nawierzchnię z poliuretanu, będzie wielofunkcyjne i służyć do gry w pikę ręczną, siatkówki, koszykówki. Będzie oświetlone i monitorowane. Zagospodarowany zostanie także teren wokół boiska, przybędą m.in. nowe ławki.
- Będzie to zupełnie inne miejsce, niż jest obecnie, takie które pozwoli na rozwijanie sportowych pasji. Będzie także dostępne dla mieszkańców, nie tylko dla uczniów szkoły – dodaje starosta.

Wykonawcą tego zadania będzie Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe INSTAL ZŁOTÓW. Termin zakończenia budowy t 31 lipca, choć prace mogą zakończyć się wcześniej.
Budowa boiska będzie kosztować niespełna 750 tys. zł, w tym ok. 400 tys. Powiat Pilski pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.