Mieszkańcy chętnie korzystali z badań i porad zdrowotnych

Data: 05-02-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

klub pacjenta organziwaony jest przez fundację z Sercem Grupy American Heart of Poland W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbył się Wielkopolski Klub Pacjenta. Była to doskonała okazja dla mieszkańców przede wszystkim do skorzystania z bezpłatnych badań oraz konsultacji zdrowotnych.

Mieszkańcy mogli między innymi wykonać pomiar poziomu cukru we krwi, ciśnienia, EKG czy dotlenienia organizmu. Dodatkowo mogli wysłuchać ciekawych prelekcji, m.in. o programie KOS-zawał, skorzystać z cennych wskazówek na temat profilaktyki chorób serca.

Zorganizowano także warsztaty slow joggingu, naukę udzielania pierwszej pomocy, samobadania piersi. Można było porozmawiać z kardiologiem, farmaceutą oraz ekspertami NFZ ds. profilaktyki.

Wielkopolski Klub Pacjenta zorganizowany był przez Fundację "Z sercem do Pacjenta" grupy American Heart of Poland we współpracy z Powiatem Pilskim.
- To niezwykle cenna inicjatywa. Był to już kolejny Klub Pacjenta, który cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jego wartością jest dostęp do specjalistów i szerokiej wiedzy, którą się dzielą w bardzo dostępny sposób – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.    
Zapisz się na newsletter