Renowacja zabytkowego Parku Dworskiego w Nieżychowie

Data: 02-02-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

na renowację parku Powiat Pilski zdobył 490 tys. zł dofinansowania Powiat Pilski kontynuuje prace modernizacyjne swoich obiektów i przywraca im dawną świetność. Teraz renowacji poddany zostanie Park Dworski w Nieżychowie.

Umowę na renowację tego zabytkowego parku z Zakładem Ogólnobudowlanym „MARK” Mariusz Kądziołka w Margoninie podpisali Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Park Dworski znajduje się przy budynku byłej szkoły rolniczej w Nieżychowie Gmina Białośliwie, w którym niedawno zakończono prace modernizacyjne.
Na renowację Parku Powiat Pilski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości 490 tys. zł, przy całkowitej wartości prac 510 tys. zł.

Zakres prac obejmuje remont chodników, ścieżek, drogi dojazdowej i oświetlenia a także odnowienie istniejącej zieleni i nasadzenie nowej.
- Przywrócimy ten piękny park do użyteczności z utrzymaniem jego kulturowych i zabytkowych atrybutów. Każdy taki „pomnik przyrody” jest na wagę złota – mówi starosta Eligiusz Komarowski.
Zapisz się na newsletter