Starosta pogratulował strażakom udanych działań w 2023 roku

Data: 01-02-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

strazacy podsumowali działania w 2023 roku oraz współpracę z jednostkami OSP w powiecie pilskim W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbyła się narada podsumowująca prace strażaków w 2023 roku oraz współpracę z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej działających w gminach powiatu pilskiego.  

Tradycyjnie pilscy strażacy pracowali bardzo ciężko i jak zawsze profesjonalnie. Od lat nasza jednostka KP PSP w Pile uchodzi za jedną z najlepszych w Wielkopolsce. Dowodem na to są nie tylko sprawne akcje na naszym terenie, ale także w kraju i za granicą. W ubiegłym roku pilscy strażacy pomagali np. gasić pożary w Grecji. Duże sukcesy na zawodach krajowych odnosiła także grupa ratownictwa wodnego.  

Strażakom gratulacje złożył starosta pilski Eligiusz Komarowski.
- Jeszcze raz dziękuję Wam za tak oddaną służbę, za to, że zawsze i wszędzie mieszkańcy powiatu mogą na Was liczyć. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze, a Powiat Pilski na co dzień wspiera zarówno KP PSP jak i jednostki OSP, w zakupie sprzętu, wozów, w organizacji obozów strażackich dla młodzieży, organizujemy też wspólne wydarzenia, jak Rodzinny Piknik Strażacki - mówił starosta.

Powiat Pilski wsparł KP PSP w Pile m.in. przy zakupie profesjonalnej łodzi dokładając 75 tys. zł. Pomógł także finansowo przy zakupie wozów strażackich dla trzech jednostek OSP Wiktorówko, OSP Bądecz i OSP Stare dokładając łącznie 100 tys. zł.
Zapisz się na newsletter